Jump to content

Tarihe Gecen Romantik Jestler


Melâl

Önerilen Mesajlar

AŞKA ADANAN BAŞYAPIT

Hindistan ’daki Babür İmparatoru Şah Cihan, 1631’de, 14. çocuklarını doğururken ölen karısı Mümtaz Mahal için Tac Mahal’i yaptırdı. Bir aşka adanan dünyadaki en büyük, en güzel yapıt olan Tac Mahal, 22 yılda inşa edildi ve inşaatta 22 bin işçi çalıştı. Şah Cihan, bir daha benzerini yapamasın diye ustabaşının sağ elini kestirdi. Tac Mahal, dünyada en fazla turist çeken yerlerden.

69 KIRATLIK ELMAS

Richard Burton, 1969’da, önce başkasına satılmasına rağmen, 69.42 kıratlık elması, eşi Liz Taylor için almayı başardı. Çift, iki kez evlenip boşandı. Liz Taylor, aynı elması, 1979’da beş milyon dolara sattı. Taylor, öldüğünde Richard Burton’un yanında gömülmek için ünlü aktörün son eşiyle müzakere halinde.

 

BÜYÜK AŞKIN ŞARKISI

Ünlü gitarist ve rock yıldızı Eric Clapton, arkadaşı olan Beatles üyesi George Harrison’un karısı Pattie Boyd’a aşık oldu. Eric Clapton, ne yaptıysa Boyd’u eşinden ayıramadı. Clapton, ‘Leyla ve Mecnun’ öyküsünden esinlenerek ‘Layla’ adlı şarkıyı besteledi ve sözlerini yazdı. Layla bir hit oldu ve Boyd kocası Harrison’u terk etti. Boyd ile Clapton’un evliliği dokuz yıl sürdü. Şarkı ise hálá popüler.

 

M.M’NİN MEZARINA GÜL

Marilyn Monroe, ünlü beyzbolcu Joe DiMaggio ile sadece dokuz ay evli kaldı. Monroe, 1962’de intihar ederek yaşama veda etti. Joe DiMaggio, 20 yıl süreyle haftada üç kez Marilyn Monroe’nun mezarına gül demeti gönderdi.

 

OTURAK HEDİYE ETTİ

Ben Affleck-Jennifer Lopez aşkı, Hollywood’un en çok konuşulanları arasında yer almıştı. Affleck, Lopez’e, 105 bin dolar ödeyerek, değerli taşlarla bezenmiş bir tuvalet oturağı satın aldı. Affleck, ‘Jennifer benim prensesim, iş tuvalete geldi mi en iyisini hak eder’ demişti. Çiftin yolları daha sonra ayrıldı.

 

SENFONİ BESTELEDİ

Richard Wagner sevgili eşi Cosima için ve 33. yaşgünü hediyesi olarak senfoni yazdı. Wagner, 14 kişiden oluşan bir orkestraya, evinin medivenlerinde bestelediği ‘Siegfried Idyll’ senfonisini çaldırdı. Cosima, anılarında, ‘Müziği duyunca uyandım. Aman Tanrım ne müzik’ diye yazdı.

 

50 BİN DOLARLIK PARFÜM

Victoria Beckham, futbol yıldızı eşi David Beckham için şişesi 50 bin dolar olan bir parfüm satın aldı. ‘Clive Christian No. 1’ adlı parfüm, altı ayda üretilebildi ve futbol ayakkabısına benzeyen kristal bir şişeye konuldu.

İLK GÖRÜŞTE AŞK

Carole Lombard, Clark Gable’i ilk gördüğünde aşık oldu. Gable’in otomobil tutkusunu bilen Lambard, ilk çıktıkları gece ünlü aktöre ‘Model T’ Ford hediye etti. Lombard, arabanın üzerine beyaz ve kırmızı renklerde kalpler işletti ve Clark Gable’e yolladığı nota da ‘Beni deliye çeviriyorsun’ diye yazdı. Aynı gece hediye otomobil ile dansa giden çift daha sonra evlendi.

 

MUCİT AŞIK HAMMES

Bir mimar ve mucit olan John Hammes, karısının ev işi yükünü azaltmak istedi. Hammes, 1927’de, dünyanın ilk çöp öğütücüsünü icat etti ve adını ‘In-Sink-Erator’ koydu. Hammes’in ‘Seni seviyorum’ diyerek karısına hadiye ettiği çöp öğütücü kısa sürede her eve girmeye başladı.

 

 

Siz Sevdiğiniz için nasıl bir jest yapabilirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...