Jump to content

Migren Ağrısı Tarih Oldu...


Renan

Önerilen Mesajlar

İngiltere'de University Collage London bünyesindeki Nöroloji Enstitüsü'nden Prof. Dr. Peter Goadsby, migrenin bütün dünyada yaklaşık 240 milyon kişiyi etkileyen bir hastalık olduğunu açıklamasından bu yana migren tedavisine yönelik bilimsel araştırmalara verilen önem artmıştı.

 

Araştırmanın ilk nicel gözlem hipotezi basına açıldı.

 

Dünya genelinde milyonlarca kişi migren hastası ve bu kişilerin önemli bir bölümü hastalığının adının migren olduğundan habersiz. Migrenin erkeklere oranla kadınlarda üç kat daha fazla görüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Goadsby, "Migren kadınlarda yüzde 20, erkeklerdeyse yüzde 6-8 oranında görülür. Kadınlarda daha sık görülmesinin nedeni östrojen seviyesindeki dalgalanmalardan kaynaklanmaktadır. Avrupalı kadınların yüzde 30'u migren ağrısı çekmektedir" diye konuştu.

 

Migren rahatsızlığının yaygınlaşan teknolojilere paralel olarak radyasyon tarafından tetiklendiği yaygın olarak biliniyordu. Bu nedenle önümüzdeki 10 yıl içerisinde migren hastalarının sayısının milyarlara ulaşacağı öngörülüyordu. Fakat İngiltere Kay Pidgeon'de sonuçlanan bilimsel araştırmalar migren hastalarına ve bu hastalığa yakalanmaktan korkanlara umut verdi. PIP teknolojisi kullanarak yapılan araştırmada Alka Power isimli japon icadı bir kolyenin vücuda temas ettiği andan itibaren vücuda bir auro kalkanı (vücuttan yayılan ışınsal bir enerji alanı) oluşturarak dışardan gelen zararlı manyetik sinyallerden koruduğunu ispatladı. Böylece migren hastalığı şikayetlerinin çok kısa sürede azaltılabildiği kanıtlanmış oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...