Jump to content

Kalp Hastalığına Karşı 3 Önlem...


Renan

Önerilen Mesajlar

Haftada iki kez balık yağı içmek, günde 60 ila 90 dakika spor ve günde ufak doz aspirinin, kadınlardaki kalp damar hastalıklarının önlenmesine olanak sağladığı bildirildi.

 

Amerikan Kalp Derneği'nin konuyla ilgili yeni talimatını kaleme alan ekibin başkanı Lori Mosca, uzun vadeli bir koruma politikası benimsediklerini, kadınlarda kalp damar hastalıklarından ölüm riski oranının üçte bir olduğunu belirtti. Yeni talimatta, kadınların tansiyonlarını denetim altında tutmaları, bunun için kilolarını kontrol altına almaları, fiziksel aktivitelerde bulunmaları, sigara ve aşırı alkol ile tuz tüketiminden uzak durmaları, taze meyve sebze ve diyet süt ürünlerini tüketmeleri gerektiği belirtildi.

 

Kilo vermesi gereken veya kilolarını koruması gereken kadınların, hemen hemen her gün "en az" bir saat, hatta 90 dakika, yürüyüş gibi hafif fiziksel faaliyetlerde bulunmaları gerektiği kaydedilen talimatta, 65 yaşın üzerindeki kadınların hafif dozda, risk altındakilerin de daha fazla dozda aspirin almalarının, yararlı olabileceği ifade edildi.

 

ABD'de, kadınlardaki ölüm nedenlerinin başında yüzde 38'lik bir oranla kalp damar hastalıklarının geldiğini vurgulayan dernek, ülkede 42 milyondan fazla kadında kalp damar hastalıklarının görüldüğünü, risk altında bulunanların ise daha fazla olduğunu kaydetti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...