Jump to content

Dost?----> Ve Bir Gece Güneş Doğar...


Visall

Önerilen Mesajlar

Annemizden öğrenmiştik dostluğun ne olduğunu.

 

Orta okuldaki dostuyla buldukları soyismi, bu soyisimle ünlü sanatçılara imzalattıkları resimleri gösterip uzun uzun anlatmıştı bize dostluğun ne olduğunu.

 

Sonra böyle dostlukların bile biteceğini, insanlara bu kadar güvenmemeyi, insanlar için kendimizden vazgeçmemeyi öğütlemişti. İnatla karşı çıktık. Ne anlarsın sen dostluktan diye düşündük.

 

Bitmez dedik, dost dediğimiz terketmez, sırtımızı hançerleyip köşesine çekilmez, asla sevmekten vazgeçmez, gitmez dedik... Gitti, bitti...

 

Ufak yalanlarla başlamıştı oysa. Her kızışında annemiz "bu sefer değer" dedik. "Öncekilere benzemiyor inan, bu defa vurmayacak beni, hem çok benziyoruz birbirimize, her şeyimizi paylaşıyoruz. Öncekiler böyle değildi ki. Bu kadar paylaşmamıştım ki her şeyimi." Bitecek a aptal kız, bitecek. O en güvendiğin en zayıf noktandan vurup seni, gidecek.

 

Ne oldu sonunda? Giden gitti. Acı yok artık. Acı çekmemek için eski defterler açıldı bir bir. Yeterince çektiğimiz yetmedi sanki de, daha da acıtır olduk içimizi. Rüyalarda artık, gece doğan güneşlerimizin omzuna gömerek başımızı, ağladık.

 

Her yitirişimizde geriye dönüşlerimiz oluyordu geceler, güneşler. Gece güneşimize yazmıştık oysa şiirleri, dostluk adına, sevda adına ne vardıysa tüketmiştik onda. Canlandırdığımız tüm duyguları öldürüyordu dost dediklerimiz. Giderek zor olacaktı ve bitecekti biliyorduk aslında. İlk gün söylemiştik bunu içimize ama denemeye değerdi, ya bitmezse?

 

Denedik, değdi, bitti. Öğrendik bir çok şeyi ve döndük eskiye. Şimdi tüm dostluklar rüyalarda, omzuna gömülüp ağladığımız yitirilen gece güneşinde...

 

 

 

Alıntı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakiki dost Allah gibi mahrem olmalıdır.

Dostun çirkinliklerine, hoşa gitmeyen hallerine tahammül etmeli, hatasından incinmemelidir.

Dosttan yüz çevirmemelidir, dosta itiraz etmemelidir.

Nitekim rahmeti bol olan Allah kullarının ayıplarından, günahlarından, noksanlarından dolayı onlardan yüz çevirmez. Tam bir inayet ve şefkatle, onlara rızkını verir.

İşte garazsız, ivazsız dostluk budur.

 

sonuç ..

gün olur dost düşman olur

Allah' dan gayrı dost yalan olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...