Jump to content

Barnabas İncilinde Hz. İsanin Çarmih Hadisesi


Guest h.kerrar

Önerilen Mesajlar

Resmi Hristiyanlığın “apokrif” (Uydurma) ilan ettiği Barnabas İncilinde Kuranın haber verdiği birçok hakikatin yer aldığı biliniyor bir hz. isa a.s çarmıh hadisesini isterseniz burdan okuyalım.

Barnabas incilinde çarmıh hadisesi (215-221 Bablar dan özetle) şöyle anlatılır.

Askerler Yehudayla birlikte İsanın bulunduğu yere yaklaştıklarında isa çok sayıda kişinin yaklaştıklarını işitip korkuyla geri çekildi ve on bir (Havari) uyumakta idiler.

O zaman kuluna gelen tehlikeyi gören Allah, elçileri Cebrail, Mikail, İsrafilve Uriele (Azrail) isayı dünyadan almalarını emretti. Kutsal melekler gelip İsa’yı güneye bakan penceredençıkardılar. Onu götürüp üçüncü göğe, daima Allah’ı tesbih ve takdis etmekte olan meleklerin yanına bıraktılar.

Yehuda herkesin önünden hızlı, hızlı İsa’nın yukarı alındığı odaya daldı. Ve Şakirtler uyuyorlar. Bunun üzerine mucizeler yaratan Allah yeni bir mucize daha yarattı öyle ki, Yehuda konuşma ve yüz bakımından İsa’ya o şekilde benzetildi ki onun İsa olduğuna inandık. Ve o bizi uyandırdı. Muallimin bulunduğu yeri arıyordu. Bunun üzerine biz hayret ettik ve cevap verdik: Sen İsa Bizim Muallimimizsin bizi unuttun mu?

O gülümseyerek dedi. Şimdi benim Yehuda iskoriyot olduğumu bilmeyecek kadar budalalaştınız. Ve o bunu derken askerler içeriye girdiler ellerini Yehudanın üzerine koydular, çünkü o her bakımdan İsa’ya benziyordu. Biz. Yehudanın dediklerini duyup yığınla askeride görünce delirmiş gibi kaçtık. Ve keten beze sarılı olan Yuhanna da uyanıp kaçtı ve askerlerin biri kendisini keten bezden yakalayınca keten bezi bırakıp çıplak olarak kaçtı. Çünkü Allah İsa’nın duasını duymuş ve on bir (havari) korumuştu.

Askerler Yehudayı tutup alay ede, ede bağladılar çünkü o gerçekten İsa olduğunu inkar ediyordu.

Sonra onu suçluları astıkları kalveri dağına götürdüler ve orada daha çok rezil olsun diye çıplak olarak çarmıha gerdiler. Yehuda bağırmaktan başka bir şey yapmadı. Allah suçlunun kurtulup gittiğini ve benim de haksız yere öldürüldüğümü göre, göre beni neden terk ettin.

“Kanonik İnciller” de denen resmi İncillerde çarmıha gerilenin Hz. İsa olduğu ve bu ifadeleri onun söylediği nakledilir. Bakınız Markos 15 bab. Matta 27-28 Bablar Luka 23-24 Bablar Yuhanna 17-19 Bablar. Çarmıh anlatıldığı halde yuhanna incilin de bu sözler yer almaz.

Barnabas incilinin kilise Hristiyanları tarafından yasaklanıp “apokrif” ilan edilmesinin ardındaki sebep elbette ki Kuranın ifade ettiği gibi Peygamberimizin (s.a.v) gelişini müjdelemesi (mesala bak. 17.Bab) ve Hz. İsa’nın çarmıha gerilmediğini nakletmesinden başka bir şey değildir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

s.a h.kerrar!!

 

Cok güzel bir konuya deginmissiniz.

Bu yazinizi Vatikan a yollamali.

Yüz yillardir sakladilar da ne oldu.. Cikti iste ortaya..Dediginiz gibi,

eninde sonunda Hiristiyanlik alemi bu gercekleri kabul edecek. Sabriniz daim olsun.

 

Allah Kelam'dir

 

Eyvallah

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiristiyanların Elinde Hz.İsanın Aleyhisselam dili olan Aramice bir tane dahi İncil yok.

Eldekiler Yunanca inciller ve ibranice Eski Ahitler.

Nerede Aramice bir İncil?

Bir Hiristiyanın bunu düşünmesi lâzım.

Fakat Barnabas incili Aramice.

Pakistanlı kardeşlerimizde fotokopileride var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanların kafalarındada şu soru var Allah her nefis mutlaka ölümü tadacaktır buyuruyor peki Hz. İsa neden göğe çekildi derler? benim bildiğim kadarı ile sanırım Hz. İsa kıyametten bir müddet önce dünyaya gelicektir oda görevlerini yerini getirince oda hepimiz gibi ölecektir diye anlattılar doğrusunu bilen varsa anlatırsa bilgilenmiş oluruz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...