Jump to content

Organlarımız Küçülüyor...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bilim adamları yaşlandıkça sadece boyun kısalmadığını tüm organlarda da küçülme gerçekleştiğini ortaya çıkardı

 

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre yaş ilerledikçe kalpten beyine bütün organlarımız da küçülüyor. Yüz kemikleri ve cinsel organlar da bu değişikliğin yaşandığı yerler arasında.

 

ABD’deki John Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı araştırmanan sonuçlarına bakılırsa kısalan boy , kalça kırığına neden olabiliyor ve kalçası kırılan her 3 kişiden biri bir yıl içinde hayatını kaybediyor.

 

Araştırmaya göre 3 kişiden biri 40 yaşından itibaren her 10 yılda 1 santimetre kısalıyor. 80 yaşındaki erkekler maksimum 5 santimetre kadınlar ise 8 santimetre kısalıyor. Kalp kası orta yaştan itibaren 0.3 gr. azalıyor. Bu durum kalbin pompalanma yeteneğini azaltıyor. Kalbin kapasitesi orta yaştan itibaren yüzde 2 ila 5 arasında düşüyor. Araştırmacılar doğumda 400 gram ağırlığında olan beynin ergenlikte 1.4 kilograma kadar çıktığını 20 yaşından itibaren küçülmeye başladığını açıkladı. Beyin 80 yaşına kadar yüzde 10 ila 15 oranında küçülüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...