Jump to content
  • 0

Sizce Kadın-Erkek Eşit midir?


Şirine
 Paylaş

Soru

Abilerim ablalarım demokrasi ödevim için sizden yardım istiyorum :)

Bilgiye ihtiyaç yok sadece sizin kendi düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum

Ödev konusu sizce kadınlarla erkekler eşit midir?

Anayasada herne kadar eşittir desede biz kendi yaşamlarımızdan bunu daha iyi anlayabliriz

Evet eşittir veya degildir diyenler nedenleriyle birlikte söylese daha iyi olur

Umarım katılımda bulunursunuz şimdiden tşkler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

  • 0

degıldır canım cocukluktan ortaya cıkar bu esıtsızlık o erkek dıledıgını yapar sen kızsın laf olur adın cıkar o ufacık bır sorunda kapıyı carpar gıder sen gıdemezsın dul damgası yersın cok ornek var yaradılıs olarakta esıtlık mumkun degıl tabıatlarımız farklı ancak sartlar esıtlenebılır oda nasıl olur bılemem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

ablacım erkekler ıstedıgı bayanla arkadaslaık yapabılırler ama kızlar hep agır olmak zorundadır kızlar arkadaslık teklıfı evlenme teklıfı edemezler ayıplanırlar trafıkta bıle bayan soforler sıkıstrılırlar..elının hamuruyla erkek ısıne karısma denılır kadınlara evde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

anayasayı bılmemde Allahın huzurunda hepımız esıtız telden yazıyorum sana uzun uzun anlatırdım yoksa yardımcı olmak ısterdım esıtlık yok ozetle bu yaradılısımızdan tut yasantımız calısma sartlarımız duygularımız fıkır ve dusuncelerımız bıle esıt degıl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

Her ikinizide tşk ederim ablalarm :)

Bnde sizinle aynı fikirdeym ancak yapılacak münazarada düşüncemi haklı cıkarmak için birçok fikir almalıym die düşndm :)

Zaten eşit değildir diyerek bizim söyledklerimiz daha anlamlı cıkıyo :)

Sizden ricam örnekleri biraz daha çoğaltalım olur mu? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

kesınlıkle esıtlık yok okutulmayan kızlar cogunlukta mesela...elının hamuruyla erkek ısıne karısma otur kocana bak cocuk buyut mantıgı var bazı yerlerde..erkek cocuk doguramadın dıye dövülen sövülen oldürülen kadınlar var bosanmak ıstedı dıye kadın cınayetlerı ıslenıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

Eşit değildir.Bu eşitsizlik cehalet seviyesi yükseldikçe daha da artar.Fakat çok geri kalmış ülkeleri göz önüne alarak yorum yapmanın zaten gereği yok.Çünkü herkes ne olduğunu az çok biliyor.Biraz daha medeni toplumlara göre gidelim.

 

Toplumsal ahlâk ve dini kurallara göre evlilik dışı ilişki ahlâksızlık olarak tanımlanır.Peki evlenildiği zaman bu ahlâksızlık ortadan kalkıyor mu ? Örneğin erkek,kadını ilişkiye davet ettiğinde kadının gelmemesi günah ve kadın dini bir dayatma yüzünden ilişkiye girmek zorunda kalıyor.İşin yasal boyutu da bundan çok farklı değil.Durum böyle olduğu zaman çok affedersiniz ama kadın,erkeğin yasal fahişesi olmuyor mu ? İşte kadın erkek eşitsizliğine ahlâksız bir örnek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

esit degildir en basit bir örnek bir isi yaptirmak istiyorsunuz bazi yerlere müracaat ediyorsunuz bu evde tadilat isi de oluyor bayan oldugunuz icin aptal bir sey bilmediginizi sanip mal gibi bakis sergiliyorlar, bu en basit örnekti esit olsak dahi kimi kisim kisiler bayanlari yok / isbilmez yerine sayiyorlar... üzgünüm ama maalesef gercekler önümüze bu sekil seriliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0

Tabiki eşit değildir bu bir doğa kuralıdır bence, sokakta hiçbir tehlikeyle karşılaşmayacağını bilse bile bir kadın tek başına gece yarısı sokakda dolaşmaya cesaret edemez ama en ürkek bir erkek bile gece tek başına istediği yere gider, bir istatistik yapılsın kaç erkek köpekten fareden korkuyor, bir fare görsek hemen sandalye tepesine tırmanıyoruz. Bunlar basit gibi görünsede tabiatımızdaki ayrımcılık bu yani genlerimizle ilgili, yoksa adam bizi dövermiş gibi basit olaylarlardan ayrımcılık olmaz.

 

Biz kadınlarda her yerde eşitiz eşitiz diye ahkam keseriz otobüse bineriz adamlar bize yer versin, hani eşittik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...