Jump to content

Son Oyun


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

532113_580543305297610_1629216625_n.jpg

[h=2]Ahmet Altan’ın yeni romanı ‘Son Oyun’ bugün çıktı! ‘Son Oyun’, ne tek başına bir aşk romanı, ne cinayet ne de kadın erkek ilişkisi romanı... Hepsini kapsıyor; yine içinde aşk var, sadakat, sadakatsizlik ve ihanet...[/h]Ahmet Altan’ın merakla beklenen yeni romanı “Son Oyun” bugün kitap vitrinlerindeki yerini aldı. Altan, romanı Taraf gazetesindeki genel yayın yönetmenliği görevinden ayrıldıktan sonra üç ay gibi kısa bir sürede yazdı. Kitap 408 sayfadan oluşuyor. Everest Yayınları’ndan çıkan romanın ilk baskısı 100 bin adet yapıldı. Kitabın kapak tasarımı Bülent Erkmen’e ait.

“Son Oyun”, Ahmet Altan’ın bugüne kadar yazdığı romanlara benzemiyor. Ne tek başına bir aşk romanı ne cinayet ne de kadın erkek ilişkisi romanı... Hepsini kapsıyor; yine içinde aşk var, sadakat, sadakatsizlik, bağlanma ihanet... Ama diğer romanlarından çok daha farklı. Öte yandan, içeriğindeki varoluş sorgulamalarıyla, Tanrı’yla yapılan konuşmalarla ve hesaplaşmalarla da dikkat çekiyor. Romanın başkahramanı bu kez bir yazar. Ortada maktulun kim olduğunu bilmediğimiz bir cinayet var. “Son Oyun”, Altan’ın onuncu romanı.

NEDEN AĞLADIĞINI SORMADIM

Kitaptan...

Herkes gibi sevişmiştik. Şimdi kendimiz gibi sevişecektik. Bütün hastalıklarımız, bütün şiddetimiz, vahşiliğimiz ve sapıklıklarımızla. Biz öyleydik. Birbirimizi tamamladığımızı haftalarca süren o dokunmasız sevişmelerle biliyorduk. Kahveyi içerken ayağıyla bacağıma dokundu. Bu küçücük dokunmayla bir ayaklanmanın işareti verildi sanki. Masanın yanında sevişmeye başladık. Bir hayvan gibi parçaladım onu. Ben paramparça etmeyi seviyordum. O paramparça olmayı. Vücudunda değmediğim, dokunmadığım, doldurmadığım hiçbir yer kalmadı. Konuşuyorduk sevişirken. Ben soruyordum. O cevap veriyordu. Ben anlatıyordum, o kıvranarak dinliyordu. Yüzü, memelerinin uçları, kalçaları morararak kabarmıştı, her seferinde biraz daha fazla istiyordu, biraz daha fazla şiddet, biraz daha fazla acı, biraz daha fazla zevk. Acıdan ve zevkten çığlık çığlığa bağırıyordu. İnliyor, haykırıyor ve “Sakın durma” diye yalvarıyordu. Sakinleştiğimizde hava ağarıyordu. Ben sırtüstü yatıyordum, o bir bacağını benim bir bacağımın üstüne atmış, göğsünü göğsüme dayamış, başını omzuma gömmüştü. Usulca, sessizce ağlıyordu. Neden ağladığını sormadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Icarus - v1.0.11.87997 - Full Oyun İndir

   Icarus oyununun v1.0.11.87997 en son versiyonunu full indir (tek link - 24.42 GB): http://bc.vc/f0Fzb7w Icarus Oyunu Hayatta kalma (survival) ve uzay temalı bir oyun. Sürdürmekte olduğunuz uzay görevi sırasında bir aksilik meydana geliyor. Zorunlu indiğiniz gezegende hayatta kalın, barının, craft yapın, hayvan avlayın ve kaynak toplayın. Önünüze çıkan zorlukları aşın ve yarım bırakmak zorunda kaldığınız uzay görevlerinizi tamamlamaya çalışın. Co-op destekli.

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Tropico 4 Türkçe Yama - %100 - Full Oyun Türkçe Yama İndir

   Tropico 4'ün %100 oranında Türkçe yamasını full indir: http://bc.vc/q4Yt4Gk Tropico 4 Türkçe Yama %100 Mükemmel manzaralı olan Tropikal adalarda bir ülke sahibi başkan olarak el değmemiş topraklarda başlayın, isterseniz dik başlı bir diktatör, isterseniz de haklara saygılı bir başkan olun, yerleşim yerleri, köy evleri, apartmanlar, üretim yerleri, tarlalar, iş yerleri, dünya harikaları ve daha bir çok şey inşa edin, verdiğiniz kararlarla halkınızı mutlu etmeye ve ülkenizi büyütmeye çalışı

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Banished Türkçe Yama - Full Oyun Türkçe Yama İndir

   Banished oyununun Türkçe yamasını full indir: http://bc.vc/56LCJPY Banished Türkçe Yama El değmemiş bir ormanın tam ortasında sadece bir grup insanla başlayın, etraftan odun, taş, demir toplayın, yiyecek kaynakları yapın, insanları çalıştırın, kasabanızın ilk binalarını yapın ve git gide kasabanızı geliştirin. Şimdi bu yamayla oyunu Türkçe oynayabilirsiniz.

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Tavern Master - Oyun İndir - Torrent

   Tavern Master oyununu torrent indir: http://bc.vc/usACDNw Tavern Master Oyunu Ortaçağ döneminde bir tavernanın sahibi olun, inşa edin, işletin, personel çalıştırın, insanlara hizmet verin, müşterileri mutlu edin ve işinizi büyütün.

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Oyun...

   Oyun... Her şartta bozulacak Tuzak kuranlar anbean şaşacak Mazlum ve mağdura kafa tutan belasını bulacak Kim ve hangi devlet olursa olsun, Hak ve hakikatin karşısında susacak Kükreyen, mazluma sahip çıkan, Akidesine şirki bulaştırmayan, milleti ve devleti için var olan silinmeyen iz bırakacak Gücün ve ihtirasın sözcülüğünü yapan, Şirk ve tuğyan içinde insanlığı sıkıntıya sokan zalim ve hainlerin hevesleri kursaklarında kalacak Mustafa Cilasun

   , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

×
×
 • Yeni Oluştur...