Jump to content

Benlerden Oluşan Cilt Kanserlerine Erken Teşhis...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zerrin Öğretmen, dijital dermoskopi cihazıyla birlikte benlerden oluşan cilt kanserlerinin erken teşhisi mümkün olabildiğini söyledi.

 

Öğretmen, yaptığı açıklamada, son yıllarda güneş ışınlarının zararlı etkisinin artması yüzünden cilt kanseri riskinin yükseldiğini vurguladı. Zerrin Öğretmen, "Malign melanomi, benlerden gelişebilen bir cilt kanseri olup, erken teşhisi hayat kurtarıcıdır. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre son 25 yılda cilt kanseri riski 4-5 kat artmıştır. Dijital dermoskopi, benler ve pigmentli deri lezyonlarının tanısında kullanılan, özel bilgisayarlı görüntüleme sistemidir" dedi.

 

Hastanede bu cihazın mevcut olduğunu söyleyen Öğretmen, polikliniğe başvuruda bulunan hastaların ücretsiz olarak bu tedavi yönteminden faydalanabileceklerini kaydetti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...