Jump to content

Masa Başı Çalışanına Yeşil Çaylı Çözüm...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Metabolizmanın yavaş çalıştığı masa başında çalışanların günde 3 öğün yeşil çay tüketmeleri tavsiye ediliyor

 

Masa başında çalışanların beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyaran Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Duygu Deniz, yeşil çay önerisinde bulundu.

 

Masa başında hareketsizlikten ve sürekli atıştırma hissinden dolayı kolay kilo alınabileceğini kaydeden Deniz, 3 öğünün düzenli alınmasıyla bu sorunun hafife indirileceğini söyledi.

 

Deniz “Masa başı çalışanlarda genelde hareketsiz kalır. Özellikle sabah, akşam, öğle öğünlerini yedikleri zaman sürekli bilgisayarla uğraşıyorlarsa veya sürekli masa başında yaptıkları işlerle beraber, atıştırmalık yüksek kalorili yiyecekler kullanıyorlarsa bunlar kiloya neden olur. Birey , eğer kilo vermeyi de hedefliyorsa, en sağlıklı ara öğün grubu meyve, süt ve yoğurt grubudur. Bu gruptan beslenmeleri ve kullanmaları faydalı olur” dedi.

 

Bitki çaylarının özellikle yeşil çayın sindirim de çok etkili olduğunu belirten Deniz “Bunun dışında bitki çaylarından yararlanılabilir. Yeşil çay , metabolizmayı hızlandırırken, yağ yakımını tetikler. Yeşil çayın, diyet ve sporla beraber yağ yakımını etkilediği araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Gün içerisinde 5 fincana kadar yeşil çay içmek, bireyin, kilo vermesine de destek olacaktır” diye konuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...