Jump to content

Kısaların İntihar Eğilimi Fazla...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yapılan araştırmalar, normalden kısa doğan erkek bebeklerde, yetişkinlikleri zamanında intihar etmeleri ihtimalinin 2 kat fazla olduğunu ortaya koydu. Kısa doğanların yetişkinliklerinde normal boyda olanlarında bile intihar eğiliminin kuvvetli olduğu belirlendi. İngiltere'de halk sağlığı konusunda yayın yapan "Epidemiology and Community Health" dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, 47 santimden kısa doğan çocuklarda ilerde intihar etme ihtimali normal boydaki doğumlardakilere göre çok fazla. Yeni doğanların ağırlıklarının da intihar hususunda bir etken olduğu kaydedildi. 2,5 kilodan az ağırlıkta doğan

 

erkek bebeklerin, ilerde normal ağırlığa ulaşmaları halinde bile normal ağırlıkta doğanlara göre intihar riskinin 2,5 kat fazla olduğu tespit edildi. Araştırmaya göre, erken doğan ve bu yüzden boy ve kiloları normalden çok daha az olanlarda ise intihar ihtimalinin normalden 4 kat fazla. Stockholm'deki Karolinska Enstitüsü'nden Ellenor Mittendorfer Rutz, boyun kısa veya normal boyda doğumdan bağımsız olarak da bir intihar faktörü olduğunu bildirdi. Kısa boylu erkeklerde, doğumları sırasında normal boyda olsalar bile intihar eğiliminin fazla olduğu belirlendi. Araştırma sonuçlarına göre boy uzadıkça intihar eğilimi azalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...