Jump to content

Erkeklerde Akut...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çoğu erkek için, benign prostat hiperplazisi (BPH) veya yaşamı tehdit eden acı bir durum değildir. Prostat büyümesi ufak tefek sorunlara neden olabilir, ancak genellikle ciddi değildir. Bazı erkekler için idrar kaçırma daha büyük bir sorun yaratabilir. Akut üriner retansiyon etkileri oldukça ciddi olabilir.

 

Bazı soğuk algınlığı ve alerji ilaçları ve ağrı kesiciler gibi bazı ilaçlar, idrar retansiyonu riskinizi artırabilir.

 

İdrara çıkma ihtiyacı duyulup idrar yapamama durumudur. Prostat büyümesi yaşayan erkeklerde bu sorun daha yaygındır. üretra mesane ve penis yoluyla idrar taşıyan kanaldır.

 

Erkeklerde Akut İdrar Kaçırma, Nedir Nasıl Önlenir?

 

Genellikle, akut idrar retansiyonu aniden gelir. Karın ağrısı ve karında gerilmeler artabilir. Bu durumda acilen tıbbi yardım gerekir. Tedavi edilmediği takdirde, mesane yaralanması ve hatta yaşamı tehdit eden böbrek yetmezliğine yol açabilir. Doktor, idrara bir kateter ekler. Penise doğrudan ulaşan ince plastik bir tüptür. Mesaneden idrar kanalına giden ağrıyı dindirir. Duruma göre test sayısı artar.

 

Doktorunuz alfuzosin (Uroxatral) veya tamsulosin (Flomax) gibi ilaçları reçetenize yazablir. Bu ilaçlar idrar tutmayı sağlar.

 

Doktorunuz bazı ilaçlardan kaçınmanızı ya da bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapmanızı tavsiye edebilir. dutasteride (Avodart), finasterid (Proscar) veya finasteride ve doksazosin (Cardura) kombinasyonu, yine akut idrar retansiyonu yakalanma riskini azaltabilir. Ancak uzun vadeli kullanımların, ereksiyon azalması cinsel istekte sorun gibi rahatsız edici yan etkileri olabilir. Ayrıca alkolden uzak durmanız gereklidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...