Jump to content

Birkaç Ölçü Cesaret / Funda CEYHAN


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Funda Ceyhan

İçmimar ve Feng Shui Uzmanı

 

 

 

Hastalıklarımızın çoğunun altında , birilerinin bize bir zamanlar yeterince adil olmamış olması yatar. Bu adaletsiz dünya yargısı neredeyse tüm yaşamımızın köküne sızmıştır.

 

 

Hayatı bu adil olmama hali ile sürekli yargılarız. Ve bizim şahsi payımıza düşen pek çok hikaye vardır. Aslında aşağıda söyleyeceklerim de, Feng Shui çalışması arzu edip, değişmeye direnen ve değişmeyişlerin yükünü ona atanlar için...

 

 

Eğer tüm adalet ile ilgili duyguları serbest bırakırsak, içimizdeki birikmiş enerjiyi de serbest bırakabilir ve kendimizin salınımını, varoluşunu, enerjisel olarak dengesini de bulma yolunda ilerleyebiliriz. Bağışlamalar , fark edişler ve affetmeler sayesinde, bulunduğunuz mekandaki düzenlenecek enerji ile barışık yaşar ve onunla birlikte akabilir ve uyumlu hale gelebiliriz.

 

 

 

Feng Shui ‘ yi uygulamadan önce kendinizde ki dengeyi kurmak ya da bunu kurmak üzere yola çıkmak zorundasınız. Bunu yapmak için bazı çok kolay yöntemlerimiz var elbette. En kolayı ama en çarpıcı sonuç verenlerinden biri , bir dosya kağıdı almak ve hayatınız ile ilgili istediğiniz ve istemediğiniz şeyleri dürüstçe not almaktır.

 

 

Önce iki dosya kağıdı alır, birine hayatınızı engelleyen her şey ile ilgili olanları, diğerine ise size yardımcı olan her şey ile ilgili olanları yazarsınız. Yine bir başka kağıda başkalarında aradığınız sevdiğiniz şeyleri ile hiç sevmediklerinizi yazabilirsiniz. Bunlardan hayatınızda hali hazırda olanlarını işaretleyebilirsiniz.

 

 

Sevmediğiniz ve sevdiğiniz insanları da bir kağıda yazın. Yüzleşin onlarla. Belki de onlarla gerçekte asla yüzleşme cesareti gösteremiyorsunuz. Hatta o kadar korkuyorsunuz ki, kağıda bile isimlerini yazmak için büyük çekince duyuyorsunuz.

 

 

 

Şimdi durmayın ve başka bir kağıda , bütün bunlar arasından hayatınızdan çıkaracaklarınızı ve çıkartmayacaklarınızı yazın. Ve lütfen bunu yaparken kendinize epeyce dürüst olun. Tüm bunlar gerçekleşirken yardımcınız, kendinizi büyük bir aşk ile sevmeniz olacaktır.

 

 

Eğer bir şeyler istiyor ama hala ulaşamıyorsanız, şu anki halinizden başka bir halde olmalısınız demektir.

Hayatınızı didikleyip, kendinizi iyice sorguladıktan sonra , yüzleşmeler size Feng Shui’ nin size getirecekleri arasında neyi gerçekten istediğinizi anlamanızı sağlayacak. Şüphe duymadan, yaşama ve evrene güvenerek değişime açık olmanın kucağına atılacaksınız. Ve Feng Shui ile uyum içinde yaşayacaksınız.

 

 

Fakat önce “İsteme” hastalığından kurtulmalısınız. Feng Shui ile arınmak ve şu an bulunduğunuz halden daha başkasını ve ilerisini istemek, başta kendinizi , sonra yaşayacağınız yeri toparlamak, dağınıklıklarınızdan kurtulmak ile eş zamanlı yürümek zorundadır. Hem de Feng Shui istediği için değil. Zaten öyle olması gerektiğini çok iyi bileceğiniz için...

 

 

 

İsteyerek, bilerek ve yine isteyerek, yine isteyerek, yine isteyerek pek çok şey satın aldınız. Eviniz duygusal yükünü hiç hatırlamadığınız eşyalar ile dolu. Bazılarını neden tuttuğunuzu bile bilmiyorsunuz. Feng Shui çalışması yapmak istiyorsunuz. Peki Feng Shui ‘ nin sizden isteyeceklerine hazır mısınız ?. Kendinize adil olabilecek misiniz ? . Eğer pek çok şeyi kendinize layık görmeden geçip gitti iseniz, olmadık zamanlarda yaşamdan onları bekleyebilirsiniz. Vakitlice istemeye ne dersiniz?.

 

 

 

Gerçekten ne çok şeye layık olduğunuzu bilerek yeniden bir mekana kurulmak ne güzel olurdu. Affetmeden bir güne daha mı başladınız. O zaman sırtınızda yeni bir yük ile uyanıyorsunuz. Bugün yere daha ağır basacaksınız. Bugün daha hasta uyandınız. Öyleyse dün iyileşmek için yeterince çaba sarf etmediniz. Dün kalbinize daha çok sevgi sığacak bir yer açmadınız mı? O zaman bir kişi daha evine mutsuz döndü.

 

 

 

Gülmek için bir sebep bulamıyorsunuz. Yaşam sizin üzerinize geliyor. Bir ayna alın ve kendinize yakından bakın. Gözeneklerinizin içine, ruhunuzun derinliklerine...Sakladıklarınıza ve hiç ulaşmayı denemediklerinize... Hayatın notaları ile uyum içinde yaşamak istiyorsunuz.

 

 

Öyleyse müziğe kulağınız ile birlikte kalbinizi de açmalısınız. Hücreleriniz tüm nameler ile titreşmeli. Eğer pek çok şey bitişi gösteriyor ama siz direniyorsanız, hala yaz güneşinde açmaya çalışan ve yaprakları kavrulan bir kış çiçeğisiniz demektir.

 

 

Ve hala güçlenmek için kendinize zaman tanımadan, hiç durmadan koşuyorsanız, hayatın duraklarındaki küçük dostlukları görmeden geçip giden de sizsiniz. Değişmeye direniyorsunuz . Öyleyse gelecekte sizi bekleyenlere karşı affedici olmaya şimdiden hazırlanın. Yaşamda size direnç gösterebilir. Evinize ait eski defterleri kapatın ve yenilerini açın. Bırakın eviniz sizin için yeni şanslar getirsin. Bırakın eviniz yaşamınızın zorluklarına destek olabilsin.

 

 

 

Seçimleriniz pek çok şeyin ve özellikle kendinizin önünü tıkıyor olabilir. Çekilin kenara ve kendinizin geçip gitmesine izin verin. Acılarınız güce dönüştürün. İçinizdeki muhteşem ışığı açığa çıkarın. Kendinize bakmanın ve aynada gerçeği görmenin yollarını aralayın.

 

 

Eğer kendinizi değiştirmek için bir şey yapmıyorsanız, Feng Shui ‘ den mucize yaratmasını beklemeyin. O size yine yalnızca üzerinde ayaklarınızı acıtmadan yürümenize izin verecek harika bir yol hazırlayacaktır. Üzerinde yürünmemiş bir yol kime yarar ?

 

 

 

Feng Shui yapmak üzere hazırlandığınız eviniz , sizin içinde yaşadığınız bir kabuktur yalnızca. İçinde odacıklarında dolaşan ruhunuzun kılıfıdır o. Nasıl titreşeceğiniz, yarını nasıl işgal edeceğiniz , bu kılıfın içine nasıl sığacağınız size bağlıdır. Geminizde bir delik olduğunu bilerek, eminim açık denize çıkmazdınız. İpinizin kopmak üzere olduğunu bilerek eminim, bir uçuruma asılı durmazdınız.

 

 

 

Ama kılıfınızı kollamadan, evinizin enerjilerini güçlendirmeden yaşamın sakıncalı anlarına atılıyorsunuz. En büyük yardımcınızı ihmal ediyor ve yarın denen şeyin sürekli telafi edeceğini umuyorsunuz. Oysa yarını yeşertecek, değiştirecek ve öteki günün besini yapacak olan yine sizsiniz.

 

 

Ne Feng Shui ne de başka bir yardımcı için ancak hala yalnızca kendiniz için tüm değişimleri yarına bırakıyorsanız ,sizi çok sevdiğim değerli bir bilge Deng Ming-Dao ‘ nun sözünü buraya yerleştiriyorum. “Bugün, dün ile yarın arasındaki en mükemmel andır” Öyle ise, bugünü yarını harika kılacak değişimlere yelken açarak geçirebilirsiniz.

 

 

 

Kelebek etkisi ile dünyanın öbür ucunda minik bir rüzgar çıkarabilirsiniz. Yaşadığınız yerleri değiştirerek, ne çok değişmeniz gerektiğiniz ile yüzleşebilirsiniz. Evinizin el değmemiş örümcek ağlarını temizleyebilirsiniz. Kalbinizdeki ve sözlerinizdekileri kime temizleteceksiniz.

 

 

Onlar siz onları almadıkça, shar enerjiler olarak yaşamınızda kalmaya devam edecekler. Siz dönüşmeyi arzu edin yeter ki. Evrenin tüm harika ışıltıları ve enerjileri size koşup gelecek.Daha önce başkalarına gittikleri gibi.

 

 

Ve buna bugün başlayın. Yarını da bir kaç ölçü cesaret, bir çay kaşığı sevgi ve bir miktar inanç ile bugünden pişirin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...