Jump to content

Feng Shui Mevsimi


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İç Mimar ve Feng Shui uzmanı Funda Ceyhan

 

 

"Bedeniniz mabetinizdir. Yüzlerce mil uzağa da gitseniz, Tanrılar yine evlerindedir." Deng Ming-Dao

 

 

Bir disiplinin, mimari bir kurallar bütünlüğünün , eğitimini almış ve insanların minimum ve maksimumda nasıl bir yerleşimi tercih etmeleri gerektiği üzerine, uzun yıllar çalışmış bir İç Mimar olarak , yaklaşık 20 yıllık spritüel çalışmalarımla da bildiklerimin hepsini bir etmeye çalıştım.

 

 

 

İnsan olgusunun , merkezinde kendisinin bulunduğu bir dairenin içine, tüm aksi istikametlere rağmen yeryüzünde nasıl da ısrar ile yerleşmeye çalıştığına şahit oldum. Bu süreçte, Feng Shui ' nin insanın toplumsal statü ve kılıfları içerisinde, doğanın ve evren’ in evreler’ inin gücünü, insana asla unutturmayacak bir düzenin koruyucu kimliği sıfatı taşıdığını da gördüm.

 

 

Yeryüzündeki tüm iyileştirme çabalarının, bütünün ilişkiler zincirini yakalamadan tam anlamı ile gerçekleşemeyeceği benim için neredeyse kesindir.

 

 

 

Bu yüzden bu ilişkiler zincirini bilen ve iyileştirme çabası içinde olan Feng Shui’ yi büyük bir saygı ile uygulamaktayım.

 

Feng Shui , insanın gerçek doğasına sonsuz saygı ve sevgi beslerken, eşyanın doğasının , insanlığın arzularından bağımsız bir hareket kabiliyeti ve seçim hakkı olduğunu anlamasını arzu eder. Hedefi ; insan ve doğa ile evren arasındaki enerjisel ilişkilerin gerçekliğini ispat etmek değildir. Ancak, olmakta olana uyum sağlatmaya çalışmak ve insan egosunun getirdiği ”olmaz ise olmazların” üzerinde büyük bir döngüsel etkinin, yaratıcı gücün, değişmez bir şekilde var olduğunu anlatmaya çalışmaktır.

 

 

Eşyaların şekil, renk, doku ve yerleri ile ilgili tüm yönlendirmeler de , bu bilgilerin ışığında şekillenmektedir.

 

Feng Shui konusunda hiç bir şey bilmeyenler, ya da kulaktan dolma hatalı uyarışlar ile, bu iki kelimenin ardındaki gizemi anlamaya çalışanlar da, onun bir büyüsel çalışma olmadığı konusunda ilk ve en önemli bilgiyi de almış olmalılardır.

 

 

Göksel düzen, Astrolojik ve mevsimsel etkiler, yaşamımızın her anını özenle ve titizlikle biçimlendirmektedir. Bugünün insanı, mevsiminin dışında bir meyveyi rahatça yiyebildiği için , artık meyvenin gerçek mevsimi unutulur hale gelmiştir.

 

 

Feng Shui, evleri, işyerlerini, kullandığımız tüm eşyaları ve bizlerin çok değerli yaşamlarını , mevsimlerin vaktinde vermiş olması gerekli bir ürünü kabul eder ve kıymetle inceler. Bu yüzden her hangi bir zamana ya da yere ait bir şey , yalnızca bu nedenlerden dahi sahip olduğu mevsimin enerjilerini yansıtır.

 

 

Oysa bizler, tıpkı yediğimiz meyve ve sebzeler gibi, hayatımızın en önemli anlarını kendilerine ait olmayan mevsimlerde yaşamaya ısrar ederek geçirmekteyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...