Jump to content

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Siğil tedavi yöntemleri saymaktan yorulacağım kadar çok. Ancak bilinmesi gereken en önemli şey,siğiin çıktıyı bölgeye göre tedavinin uygulanması gerektiğidir.

 

Siğil için en geçerli çözüm cerrahi operasyondur. Ancak çoğu kişi cerrahi operasyone yanaşmaz. Başka bir tedavi yöntemi de siğilleri yakma yöntemidir. Bu da siğilleri tamamen ortadan kaldırır. Tabi bu söylediklerim bir çok insanın imkan dahilinde değil.

 

Bunların yanı sıra halk içerisinde bilinen ve işe yarayan bazı yöntemlerde vardır. Mesela incir sütünin siğillere iyi geldiği söylenir. Ayrıca ceviz yemeninde siğillere iyi geldiği biliniyor. Bunun nedeni vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Zaten siğilleri tamamen ortadan kaldırmak için yapılması gereken önemli işlerden biri,bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.

 

Bazıları hocaya okutmakla siğilin geçeceğine inanır. Ben pek inanmıyorum ancak bu yöntemi deneyen insanların olduğun biliyorum. Ayrıca siğil için kullanılan kremlerde var. Fakat pek işe yaradığı söylenemez.

 

Önemli olan siğil tedavisinde,siğilin çıktığı bölgeye göre hangi tedavi yönteminin uygulanacağıdır. Bu yöntemleri elbette işin uzmanları,doktorlar bilir. Ancak doktora gitmeye üşenen insanlar için bazı sitelerde paylaşımlar yapılmakta ve e-kitaplar hazırlanmaktadır. Siğil tedavisinde bu siteleri inceleyebilir veya e-kitap satın alabilirsiniz.

 

Volkan Aktas

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...