Jump to content

Ayak Baş Parmağında Uyuşukluk...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Soru:

 

İşim gereği bütün gün bilgisayar başında çalışıyorum. Ayaklarımda ağrı hissediyorum, bazı akşamlar bileklerimde şişlikler oluşuyor. Son 2 haftadır ise ayaklarımdaki baş parmaklarımda uyuşukluk var.

 

Sol taraftaki daha da bariz bir şekilde hissedilebiliyor. Şuanda çok rahatsız edici bir durumda değil ama psikolojik olarak sıkıntı veriyor ,daha da ilerlemesinden korkuyorum. Bu uyuşukluklar ne anlama geliyor & bunun için hangi servise gitmem lazım?

 

Cevap 1:

 

Hareketsizlige bağlı ödem gelişmesi nedeniyle uyuşukluk hissediyor olabilirsiniz. Bazan bel omurlarının basıncı nedeniyle de parmak uyuşması gelişebilir. Önce ortopediye gitmeniz daha uygun,gerekirse sizi yönlendirirler.

 

Prof. Dr. Safiye BİLGİN

 

Cevap 2:

 

Oturduğunuz yerde bacak, ayak ve uyluk egzersizleri yapmanız gerekiyor, ayrıca bel ağrısı ile birlikte ise bel disk patolojisi açısından uyanık olmanız gerekir. Sigara içiyorsanız ve ayak parmaklarında soğukluk la birlikte ise bir damar değerlendirmesi gerekebilir.

 

Doç. Dr. Levent E. İnan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...