Jump to content

Çocuğunuzu Yalnız Bırakmayın...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

GENÇLERDE yalan söyleme, hırsızlık, otoriteye meydan okuma gibi davranış bozuklukları ve ruhsal sorunlar giderek artıyor. Uzmanlara göre bunun nedeni geleneksel aile yapısındaki değişiklikler. Anne ve babası boşanan çocukların ileride depresyon geçirme riski çok yüksek. Gençlerde davranış bozuklukları ve ruhsal sorunlar eskiye oranla artıyor. İngiltere’de, Psikiyatri Enstitüsü uzmanlarının yaptıkları ve 25 yılı kapsayan araştırmaların sonucunda gençlerin ruhsal sağlıklarının hızla bozulduğu ve daha çok davranış bozukluğu göstermeye başladıkları ortaya çıktı.

 

Star'daki habere göre, uzmanlara göre 1990’lı yılların, yani son araştırma grubunun gençleri, anne babalarının gençliğine göre daha çok davranış bozukluğu gösteriyor. Araştırmacılar gençlerin davranışlarındaki bu bozulmanın nedenlerinin başında geleneksel aile yapısının çökmesi ve yerini bekar anne ya da babalardan oluşan ailelere bırakmasının geldiğini tahmin ediyor. Tek ebeveynle yetişen çocukların ruhsal sağlıkları yaşıtlarına oranla daha bozuk oluyor. Çocuklukta yaşananların, anne-babaların tutumlarının ve erken sosyalleşmenin de ileride gelişecek olan davranış bozukluklarında büyük etkisi olduğu belirtiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...