Jump to content

Kot Şortları Çok Özlediniz Mi?


Guest Lucky

Önerilen Mesajlar

 

kotsortmodelleri1484x459-1.jpg

 

kotsortmodelleri4484x411-1.jpg

 

kotsortmodelleri6485x375-1.jpg

 

Shenae Grimes, Rihanna, Hayden Panettiere, Megan Fox, Miley Cyrus, Nicole Richie

 

Tarih tekerrürden ibarettir sözü aslında moda için söylendi! Bir zamanlar moda olmuş bir parça, yıllar sonra üzerinde küçük değişiklikler yapılarak yeniden hayatımıza giriyor. Kot şortlar da onlardan biri.

 

Eminim ki birçoğunuzun çocukluğunda dizleri eskimiş kot pantolonlar kesilip şort olarak giydirilmiştir. Çocukluk günlerinizi ve kort şortları özlediyseniz, hasret gidermenin tam zamanı. Çünkü bu yaz kot şortlar moda.

 

Çeşitli markalardan yeni bir kot şort alabileceğiniz gibi kot pantolonunuz keserek kendinize şort yapabilirsiniz. Ünlü kadınları katıldıkları davetlere kendi yaptıkları kot şortlar ile geliyor. Daha önceki yazımda do it yourself yani kendin yap felsefesinin giderek yayıldığını belirtmiştim. Hayal gücünüzü gösterebileceğiniz yeni parça karşınızda!

 

Kot şortlar eskisi gibi dizlerin hemen üstüne bitmiyor. Daha kısa daha ilgi çekici modeller moda. Boy friend jean yani başka Türkçe tabiriyle sevgilinin kot pantolonu akımından sonra kotlarda yırtıklar, taşlanmış ve eski görünüm ön plana çıktı. İster yeni satın aldığınız kot şort ister eskimiş kotunuzdan kesip yaptığınız şortta mutlaka yırtıklar olmalı. Tabii tarzınız ve bulunduğunuz ortam bunu destekliyorsa. Şimdilerde gözde olduğu için moda kurbanı seçilmek istemezsiniz değil mi?

 

Yine sezonun modası yazlık püsküllü botlar, gladyatör sandaletler, parmak arası terlikler ile kot şortlarınızı kombinleyebilirsiniz. Kot şortlarla birlikte uzun ve rugan çizmeler giymek rüküş havası yaratacaktır. Bu nedenle uzak durmanızda fayda var.

 

Üst seçiminde etek boyu uzun kıyafetlerden seçim yapabilirsiniz. Çiçekli tunikler, baskılı uzun tişörtler bu moda için en ideal kıyafetler olacaktır. Kısa şort üzerine kısa bluzlar giymek boyunuzu kısa gösterebilir. Daha uzun görünmek için uzun bluzlar tercih etmenizde fayda vardır.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi ekte ben yapayım olayı tam hatırlamıyorum gerçi,

Dünyada kot diye bişey yok, her ülke jeans der peki biz neden kot deriz?

Ali Kot diye bir zatı muhterem Amerikaya gittiğinde çobanların üstünde gördüğü bu giysilerin çok dayanaklı olduğunun farkına varınca ülkemizede getirtiyor ve o zamandan berridir ülkemizde jeans in adı kot diye anılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...