Jump to content

Kırmızı Ruju Taşırmadan Sürmenin Yolları


Sidre

Önerilen Mesajlar

l_1.jpg

 

Kırmızı ruju doğru olarak sürdüğünüzden emin misiniz?

2013 Makyaj modasının göz bebeği olan kırmızı ruju nasıl süreceğinizi biliyor musunuz?

Ruj renkleri arasında en cazibeli olan kırmızı aynı zamanda sürülmesi en zor ruj sınıfına girer. 2013 yaz makyaj modasında kırmızı, bordo, nar çiçeği gibi hem kırmızı hem de kırmızının tonlarını çok göreceğiz. Bu renkleri doyasıya kullanmak için sabırsızlıkla beklerken kırmızı rujun nasıl sürülmesi gerektiğini yeniden söylemek istedik. Çünkü kırmızı ruj dudaklarınızdaki tüm kusurları göz önüne seren bir renk.

Kırmızı ruju taşırmadan sürmek için dikkat edilmesi gerekenler!

Sezonun modası haline gelen kırmızı ve bordo tonlu rujları kullanırken dikkat etmeniz gereken şey, dudaklarınızın pürüzsüz olması. Pürüzsüz dudaklarda hem renkler daha canlı duracaktır hem de tüm cazibeniz meydana çıkacaktır.

Ayrıca rujunuzun daha kalıcı olması için dudak kaleminden mutlaka yardım almalısınız. Dudak kalemi rujun hem taşmamasını hem de daha kalıcı olmasını sağlar.

Kırmızı ruju sürmenin püf noktaları:

Kırmızı ruj sürmeden önce dudaklarınızdaki ölü deriden ve kabuklardan kurtulmanız gerekir. Onun için dudak peelingi yapmalısınız. Mat ve kurumuş dudaklarda kırmız ruj tam bir faciaya dönüşebilir.

Dudaklarınıza kırmızı ruju sürmeden önce ince bir kapatıcı ya da fondöten sürün bu kırmızı rujun daha canlı durmasını sağlayacaktır. Daha sonra bu fondötenin ya da kapatıcının kurumasını bekleyin.

Fondöten kuruduğunda bir kat ince bir pudra sürün. Bu kırmızı rujun daha kalıcı olmasını sağlar.

Daha sonra süreceğiniz kırmızı rujun tonuna göre bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin ve içini hafifçe boyayın.

Ruju önce dudaklarınızın ortasına sürün ve bu işlemi yaparken mutlaka ruj fırçası kullanın. Bu sayede fazla ya da az ruj sürmemiş olursunuz.

Daha sonra kenarlara yavaşça uygulayın ve fazlasını peçete ile alın. Daha sonra ikinci bir katı sürün ve bu kez fazlalığı almayın. İkinci kat rujun daha net daha temiz ve daha kalıcı olmasını sağlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...