Jump to content

Anıtkabir'de Bayrak Protestosu


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

[h=2]23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurtta törenlerle kutlanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Anıtkabir'deki törene sağlık sorunları nedeniyle katılamazken, Eğitim Bakanı Nabi Avcı da 'bayrak nerede' sloganları atılarak protesto edildi[/h]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki heyet, Anıtkabir’i ziyaret etti. Çiçek, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bazı bakan ve milletvekilleri Aslanlı Yol’dan geçerek, Atatürk’ün mozolesinin önüne geldi. Çiçek’in, Atatürk’ün mozolesine "TBMM Başkanı" yazılı çelengi koyması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

 

ANITKABİR DEFTERİNE ŞUNLARI YAZDI

TBMM Başkanı Çiçek, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı "Aziz Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 93’üncü kuruluş yılında, emanetinizin emin ellerde olduğunu ifade etmek için Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte huzurunuzdayız. Bize bıraktığınız emanetler ve kazandırdığınız değerler nedeniyle sizlere şükran borçluyuz. İlkeleriniz doğrultusunda ülkemizi huzurlu ve mutlu kılma hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Birlik ve beraberliğimizin en büyük teminatımız olduğu bilinciyle ülkemizin geleceğini aydınlık kılmak için bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin çağdaşları arasında en önlerde yer alması, insan hak ve hürriyetlerinin kökleşip kurumsallaşması, halkımızın refah ve huzurunun artması en önemli hedefimizdir. Bize bıraktığın emaneti hedefine ulaştırmak için bundan sonra da inançla ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. Aziz ruhunuz şad olsun."

BAŞBAKAN TÖRENDE YOKTU

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir’deki törenlere sağlık sorunları nedeniyle katılamadı. Doktorlarının ses kısıklığı rahatsızlığının tedavisi sürecinde Başbakan Erdoğan’a, rüzgarlı havaya çıkmaması uyarısında bulunduğu için Anıtkabir’deki törene katılamadığı öğrenildi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, ulusal bağımsızlığın sembolü ve dünya çocuklarına armağan edilen tek ulusal bayramı, bugünün Atatürk’ün geleceğin teminatı gördüğü çocuklara güveninin de önemli bir göstergesi olduğunu belirtti. Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bugünün önemine değindi.

ÇELİK'TEN 23 NİSAN MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını kutlu gün olarak nitelendiren Çelik, mesajında şunları kaydetti "Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve topyekun bir halkın mücadelesi ile kazanılan Kurtuluş Savaşı’nı hukuki bir zemine oturtmak isteyen düşüncenin sonucu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı kutlu gündür 23 Nisan. Meclisi Mebusan’ın işgal güçleri tarafından kapatılmasından sonra İstanbul’dan ümidi kesen halkın yeni umut kaynağı olan meclisin açılmasıyla zorluk ve yokluk içindeki Anadolu’nun bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği bugün Atatürk tarafından, çok sevdiği çocuklara armağan edilmiştir. Ulusal bağımsızlığımızın sembolü ve dünya çocuklarına armağan edilen tek ulusal bayram olan bugün, Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü çocuklara güveninin de önemli bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadeleye destek veren tüm çalışma arkadaşlarını ve toplumun her ferdini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin bayramını en içten duygularla kutluyorum."

EĞİTİM BAKANI PROTESTO EDİLDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Anıtkabir'de Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı protesto edildi. Sabah saatlerindeki protokol töreninin ardından Milli Eğitim Bakanı ve beraberindeki heyet mozoleye çelenk koydu. Anıtkabir merdivenlerinden inerken Avcı'ya, "Bayrak nerede" diye bağıran bir grup daha sonra slogan atmaya başladı. "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" ve "Hükümet istifa" diye slogan atan vatandaşlar, alkışlarla protestolarına bir süre daha devam ettiler.

 

Anıtkabir'de bayrak protestosu - Posta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...