Jump to content

Zikirle Duaların Kabulü


saliha9
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bu bir formül değil. İçimden geldiği için yaptım ve birçok duamın ben daha istemeden de gerçekleştiğini gördüm. henüz dua etmemişken, sadece içimden geçirdiğim dileklerimden bahsediyorum.

 

mesela, aşk mevzusu, veya kaybolan küpemin teki, ihtiyacım olan para, aklımdan geçem eski bir dosttan haber almak.... her şey ayağıma geldi bir dönem. istikrarlı yapıyordum. şimdi her gün yapamıyorum.

namaz tesbihatından sonra zikirlere devam ettim o dönem.

33 er tane,

estağfirullah,

la ilahe illallah,

subhani rabbiyel azim,

subhani rabbiyel ala,

subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil azim estağrrullah (özellikle bu zikrin önemi rüyamda da bildirildi, gün içinde de aklıma geldikçe okuyordum 3 veya 7 kere)

elhamdülillahi rabbilalemin

o an içimden geçen esmaül hüsna'dan isimler zikrettim, kimi zaman ya fettah, kimi zaman ya rahman dedim..

 

7şer tane; la havle vela kuvvet illa billahil aliyyiz azim.

la ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin

 

3er tane ; Ayetel Kürsi-fatiha-ihlas-kevser okuyup bağışlıyordum.

7 salavat- rabbim ben ne dileyeceğimi bilmiyorum. çaresizim. sen bana en güzelini verirsin. sana sığındım, sana güvendim, günahlarımı bağışla, duamı kabul et, bizi dua kapısından çevirme diye dua edip 3 salavat çekiyordum.

 

en ufak isteklerim dahi gerçek oluyordu. şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar. rabbim ona açılan elleri boş çevirmez. içimizden yalvararak, ihlasla rabbimizi analım gün içinde.

 

çalıştığım için yatsı ve sabah namazlarından sonra yapıyordum, vaktim varsa diğer vakitlerde de yapıyordum. vaktim olmadığında her bir zikri 3 kez tekrarlıyordum.

 

son olarak cübbeli hocadan duymuştum, insanların özellikle dünya işine daldığı yerlerde Allah'ı anın, salavat çekin demişti. ben de çarşıda pazarsa taksimde, adliyede, sokakta insanların dünya işine daldığı her yerde 3 defa subhanı rabbiyel azim-subhanı rabbiyel ala deyip salavat çekiyordum. bunun da çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Gün içinde sürekli kendi kendime tekrarlıyordum; "rabbim bana en güzelini verir, gönüllere şifa rabbim, gönlümü yatıştır"

 

hiç ummadığım, imkansız dediğim bir duam kabul olmuştu çok kısa sürede. sadece allah rızası için yapıp, rabbim ben bunu istiyorum ama sen daha hayırı şeri daha iyi bilirsin diyerek herşeyi Allah'a bırakırsak o bize hayalimizdekinden dahi daha iyisini veriyor şüphesiz. çünkü biz insanız ve gerçekten çok az düşünüyoruz. Nefsimize yenik düşmemek lazım. (çok zor tabi. )

 

İçinizden yalvararak ve ürpererek, haddi aşmadan Rabbinize Dua ediniz, hiç şüphesiz o haddi aşanları sevmez.”... (A'raf, 7/55)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maşallah.Yalnız bir düzeltme yapayım la havle vela kuvvet anlamsız bir cümle oluyor.Güç ve kuvvet yok demek..

Doğrusu la havle ve la kuvvete illa billah olmalı.Allah'tan başka güç ve kuvvet sahibi yok

 

evet, öyle okuyorum ben de. yazarken kısalttım zaten herkesin anlayacağını düşünerek. yanlış tabi. birisi öylece okusa vebalini banadır.

 

düzeltiyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...