Jump to content

Nasa'yı Rezil Eden Fotoğraf


Scarface

Önerilen Mesajlar

20130425014446_curiosity.jpg

 

 

 

 

 

NASA'dan talihsiz fotoğraf.

 

 

NASA’nın 800 milyon dolar değerindeki Mars Keşif Araçları’nın gezegenin yüzeyinde bıraktığı izlerin talihsiz bir açıdan çekilmiş fotoğrafı dünya basınında günün konusu oldu. NASA’nın internet sitesinde paylaştığı fotoğraftaki izler bir "penis"e benzetildi.

 

 

İkiz keşif araçları Spirit ve Opportunity, Mars yüzeyinde su erozyonu ve yaşam izleri aramak üzere dokuz yıl önce bu gezegene gönderilmişti.

 

NASA’nın bildirdiğine göre, araçlar o günden bu yana, Dünya’daki görevlilerin kumandasında 10 kilometreden fazla yol kat etti.

Görünen o ki araçlar belli bir alanda çemberler çizerek hareket ediyor. Ancak NASA’nın sitesindeki bu fotoğrafı keşfeden “kötü niyetli” Reddit kullanıcılarının yorumlarına bakılırsa Spirit ve Opportunity gezegen yüzeyine penis çiziyor.

 

 

Bu izlerin ne zaman oluştuğu ya da hangi araçtan kaynaklandığı belli değil. Ancak fotoğrafın talihsiz bir açıdan çekildiği ortada.

 

 

Spirit Keşif Aracı, 2009 yılında kuma saplanmış ve NASA’yla bağlantısı kopmuştu. Opportunity ise Endeavour krateri çevresinde aramalarına devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...