Jump to content

İsminiz Karakterinizi Etkiliyor mu?


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Duygu isminde bir bayanın duygusuz olduğu görülmemiştir, Nalan ismini alan birinin ise sürekli ağlaması bir tesadüf müdür? Peki Mert'ler pısırık olur mu acaba? Yapılan araştırmalar gösteriyor ki isimler insan doğasını fazlasıyla etkiliyor.

 

Çocuğunuza isim verirken iki kere düşünün olmadı bir kez daha düşünün. İsim, harfler gibi bir takım sembollerden oluştuğu icin doğduğumuz andan itibaren sahibini etkisi altına alır. Kişi isminin özelliklerini taşır. Çocuğunuza koyduğunuz ismin anlamını iyice araştırmalı ve bu ismin etkisinin çocuk üzerinde nasıl olacağını mutlaka düşünmelisiniz.

 

Düşünmeden çocuğa verilen isim ilerde onun ruh halinede etki edebilir. Çocuğunuzun ilerde nasıl birisi olacağına etki eden isim, bilinçli yada bilinçsiz olarak devamlı aklımızda olacağı için karakterimizi, davranışlarımızı etkileyebiliyor. Hatta uzmanlar bu konuda şu açıklamayı bile yapıyor; "Alışverişe gidildiğinde insanlar bilinçsiz olarak isimlerinin ilk harfiyle başlayan ürünlere yönelebiliyor" Durum bu kadar vahim yani...

 

Siz siz olun isim seçiminde çok daha dikkatli olun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • İsminiz Ve Doğduğunuz Mevsim Karakterinizi Etkiliyor

      İsminiz A Harfiyle Başlıyorsa KIŞIN DOĞDUYSANIZ Soğuk aylarda doğduğunuz için çevrenize karşı katı ve sert görünebilirsiniz. Aslında sıcak kanlı ve enerji dolusunuz. Ancak coşkun ve taşkın değilsinizdir dengeli davranmayı bilirsiniz. Kırılgan olduğunuz için çabuk incinebilirsiniz. Geleneklerinize bağlı ve dikkatlisinizdir. Çok romantik olmasanız da karşınızdaki kişiye yoğun duygular beslersiniz. İLKBAHARDA DOĞDUYSANIZ   Doğanın uyanışa geçtiği dönemde doğmuşsunuz. Yüksek bir enerjiniz var.

      , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

×
×
  • Yeni Oluştur...