Jump to content

Kuma


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

20533595.jpg

 

Vizyon Tarihi

26 Nisan 2013 (1s 33dk)

Yönetmen:

Umut Dağ

Oyuncular:

Nihal Koldas, Begüm Akkaya, Vedat Erincin...

Tür

Dram

Ülke

Avusturya

 

Özet :

1 aile, 2 kadın ve pek çok sır. Yıllardır değişmeden gelen, yıkılamayan geleneklerin, törelerin arasına sıkışan bir ailenin dramatik öyküsünü anlatan Kuma'da, ciddi bir hastalıkla mücadele eden bir kadın, kocasına ve ailesine kendi eliyle seçtiği genç bir kadını 'mecburen' kuma olarak getirir, kadının ölümle pençeleşirken kendi iç dünyasında ve ailede yaşananlar sade bir dille beyazperdeye aktarılıyor.

Filmin yönetmenliğini genç sinemacı Umut Dağ üstlenirken, kuma rolünde Begüm Akkaya yer alıyor, ölüme doğru yaklaşan hasta eşi ise Nihal Koldaş canlandırıyor. Senaryoda ise Umut Dağ ile Petra Ladinigg'in imzası var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Kedi Kuma Nasıl Alıştırılır?..

   Kedi Kuma Nasıl Alıştırılır?     Belki yalnızlık hissettik belki de çok uzun zamandır tasarladığımız bir şeydi kedi sahiplenmek; sonunda karar verdik ve gidip sevimli minik kedimizi evimize aldık ama bir sorun var kedimizin tuvalet eğitimi yok! Ne yapacağız?   Kedimizin kumuna özel bir yer belirlemeli ve her kafamıza esince yerini değiştirmemeliyiz, bizim alışkanlıklarımız olduğu gibi kedilerinde alışkanlıkları vardır dolayısıyla onlara saygılı olmalıyız.   Kumun yerini ayarlarken orta

   , Yer: Kediler

  • Devekuşu Başını Neden Kuma Gömer?..

   Devekuşu Başını Neden Kuma Gömer?   Devekuşları neden başlarını kuma gömerler? Bu inanış bu bilgi doğru mudur?     Zor bir durumla karşılaşınca, gerçeği görmekten kaçınıp kendini avutmaya çalışanlar için: «Devekuşu gibi başını kuma gömüyor!» derler. Çünkü, bir inanışa göre, devekuşu, bir tehlikeyle karşılaşınca, düşmanını görmemek için başını kuma gömermiş.   Bilim insanlarının yaptıkları son incelemelere göre, bu inanış yanlıştır. Gerçekte devekuşunun başını kuma sokması korkusundan ya

   , Yer: Genel Kültür

  • Kuma

   Vizyon Tarihi:29 Mart 2013 (1s 35dk) Yönetmen:Umut Dağ Oyuncular:Nihal Koldas, Begüm Akkaya, Vedat Erincin Tür: Dram Ülke:Avusturya   Özet & detaylar 1 aile, 2 kadın ve pek çok sır. Yıllardır değişmeden gelen, yıkılamayan geleneklerin, törelerin arasına sıkışan bir ailenin dramatik öyküsünü anlatan Kuma'da, ciddi bir hastalıkla mücadele eden bir kadın, kocasına ve ailesine kendi eliyle seçtiği genç bir kadını 'mecburen' kuma olarak getirir, kadının ölümle pençeleşirken kendi iç düny

   , Yer: Sinema & Tiyatro

  • Rüyada Kuma Görmek

   Yönetimde karşılaşılacak zorluklara, hassas dengelere, kötülük ve zarara; uğursuzluk ve üzüntüye, sırları açıklamaya; Kuma bazen dünya ve ahirete; iki kumadan birini mumnun edip diğerini gücendirdiğini görmek, -kişinin yaşayışına göre- dünyayı ahirete yaahut ahireti dünyaya tercih etmeye delalet eder.   Daima kötüye yorulur. Hastalığa, kötü şansa ve işlerinizin kötüleşeceğine işarettir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

  • Rüyada Kuma (Ortak) Görmek

   Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir.

   , Yer: Rüya Tabirleri Sözlüğü

×
×
 • Yeni Oluştur...