Jump to content

Bunlar Da Çekilecek Mi?


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

[h=1]Bunlar da çekilecek mi?[/h]

İki gün önce polisleri yakmaya çalıştılar, bugün de polisle çatıştılar

 

C%C4%B0ZRE-670.jpg

 

Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyan grup, güvenlik güçlerine taş, ses bombaları, molotof kokteyli ve havai fişekle saldırıya geçti. Bu saldırıya polis de gaz bombaları ve tazyikli suyla karşılık verince çatışma çıktı.

 

C%C4%B0ZRE-670-2.jpg

 

Ortalık bir anda karışırken, Nusaybin ve İdil karayollarında ateşe verdikleri lastiklerle barikat kuran göstericiler bir süre bu iki karayolunu trafiğe kapattı. Daha sonra çok sayıda zırhlı araç, olay bölgesine gelerek göstericilere gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti.

 

C%C4%B0ZRE-670-3.jpg

 

Yollardaki barikatları kaldıran polis, normal trafik akışını da sağladı. Yer yer gösterilerin sürdüğü ilçede polis sıkı güvenlik önlemleri aldı.

 

C%C4%B0ZRE-670-4.jpg

 

POLİSLERİ YAKMAYA ÇALIŞTILAR

 

İki gün önce de Cizre’de yolları barikatla kapatan yüzleri maskeli göstericiler, izinli olan ve otomobille halı sahaya futbol oynamaya giden 2 polis memurunun yolların kesip, molotoflarla yakmaya ve linç etmeye çalışmışlardı.

 

 

C%C4%B0ZRE-670-5.jpg

 

Olayda polisler kendilerini korumak için ateş açmıştı ve 4 kişi yaralanmıştı. Kendi canlarını koruyan polisler de valilik emriyle gözaltına alınmıştı.

 

 

EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Olayların ardından Cizre Emniyet Müdürü Ercan İçli, valilik kararıyla Cizre Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak Şırnak Emniyet Müdürlüğü bünyesine atandı.

 

 

Kaynak : HABER:Bunlar da çekilecek mi? | Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...