Jump to content

Öcalan Çıkacak!’


frezya

Önerilen Mesajlar

[h=2]Gazeteci Ayşenur Arslan, çözüm sürecinde PKK'nın baştacı edildiğini belirterek, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın çıkacağını söyledi.[/h]ayşenur-arslan-160.jpgSürece ‘barış’ denilmesini “Savaşıyor muyduk? Hani teröristti onlar?” diye eleştiren Ayşenur Arslan, ‘demokratikleşmede’ ise bölgesel eyaletler ve Öcalan’ın çıkışı olarak iki kasıt olduğunu dile getirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şubesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘AKİL’siz Medya’ konulu söyleşi programına, gazeteci Ayşenur Arslan konuşmacı olarak katıldı. Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’ndaki söyleşiye çok sayıda dinleyici katıldı.

Medyada ‘terörist, terör ele başı’ gibi söylemlerin bugün tam tersine döndüğünü ve PKK’nın baştacı edildiğini belirten Ayşenur Arslan, Murat Karayılan’ın sesinin ilk kez ve bu kadar uzun, canlı canlı duyulduğunu dile getirdi. Geçmişte askerlerin her şeye rağmen bugüne bakınca daha dikkatli olduğunu kaydeden Arslan, bugün medyanın her gün kontrol edildiği ve teftişten geçtiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ı ‘medyanın gizli patronu’ olarak nitelendiren Ayşenur Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Medyanın Ankara temsilcileri güne mutlaka ya onu arayarak, ya da onun tarafından aranarak başlıyor. AKP’de RTÜK gibi bir sitem kurulmuş. Ne kadar ulusal kanal varsa bir ekip sorumlu. O ekip sadece ‘gözünün üstünde kaşın varla’ ilgilenmiyor. Başbakanın konuşmasını verdikleri görüntülere ilişkin ‘Siz 2 dakika verdiniz, ATV 4 dakika verdi’ gibi aramalar yapıyorlar. Bunları Yalçın Akdoğan yapmıyor, o daha üst düzey bir diyaloga sahip ve genel bir yol haritası çiziyor.”

‘ÖCALAN ÇIKACAK’

Çözüm sürecinin ‘barış’ ismini aldığını belirterek, “Savaşıyor muyduk? Hani teröristti onlar?” diye eleştiren Arslan, demokratikleşmede ise ‘bölgesel eyaletler’ ve ‘Öcalan’ın çıkışı’ olarak iki kasıt olduğunu dile getirdi

HABER:‘Öcalan çıkacak!’ | Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakın ihtimaller;

2023 Türkiye Cumhuriyeti Anayasası tamamen değiştirilmiş, milli kimlik ve ilkeler "yeni düzene göre" bahsi bile ırkçılık nedeniyle yasaklanmış, Atatürkçülük suç.

Eyalet sistemine geçilmiş, bölgesel muhtar parlementolar, ortak senato ile yürütlmekte. Özellikle kuzey kürdistan ismi için iki veya daha fazla eyalet ortak karar almış. Bu arada apo kendi akil isimleri ile eyalet illerini ve bölgesel yönetimleri ziyaret etmekte.

2033 Kuzey kürdistan eyaletleri tek bir ortak yönetim ve parlementoya geçerek ermenistan ile sınır kapısı açmak için anlaşmış, batılı yatırımcılar kendilerine verilen petrol gelirlerinin batı Türkiye eyaletlerininkinden az olduğu için itiraz etmekte. AB, ABD ve israil, (kuzey ırak ve doğu suriye ile birleştirilmiş) güney kürdistan ile birlikte kuzey kürdistan hakkında 4'lü buluşma gerçekleştirirken, Rusya bu duruma sıcak bakmamakta.

 

Eski Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkler Trakya eyaletinin AB'ye kabulü konusunda çekimserler. Sadece Trakya eyaletinin ve İstanbul şehrinin AB tarafından üyeliğinin kabul edilmesine tepkiler hızla artmakta.

 

Ermenistan Rusya ile denge politikası izlerken kuzey kürdistan eyaleti politkalarına karşı çıkmakta Erzurumun ermenistana ait olduğuna dair tarihi belgeler iddia etmekte.

 

Eski Türkiye Cumhuriyetinin orta ve batı bölgelerini oluşrturan eyaletler, karadeniz eyaletinin ticari ambargo altında ziyanını karşılayabilmek için ortak hareket kararı aldılar.

 

Son 130 yıldır petrol kuyularının verimsiz ve yetersiz olduğu ileri sürülern kuzey kürdistan eyaletinin ilginç bir gelişme ile yıllık petrol rezervleri %5500 arttırılarak yeni kuveyt olabileceği hesaplanıyor. Bu tahminlere göre önümüzdeki 20 yıl içinde Anadolu ve Trakya birleşik devletlerini oluşturan diğer trakya, ege, akdeniz karadeniz ve Ankara eyaletleri kuzey kürdistandan mali yardım alabilecek işsizlik, enflasyon vebütçe açıkları konusunda refah beklenebilecek.

 

2045 kuzey ve güney kürdistan eyaletleri ve Rusya, AB, ABD ve israil, ermenistan 5'lisi istişarelerinde nihayet ortak açıklamada bulundular. para birimi, dil ve kültür, askeri işbirliği gibi alanlarda merkezi hareket ve yönetim sağlanacak ama önce kuzey kürdistanın trakya ve anadolu birleşik devletlerinden ayrılması resmi olarak bağımsızlığının tanınması gerekmekte.

 

gayrisafi milli hasılası 300 milyar dolar olan kuzey kürdistan birlikten ayrılma kararı neticesinde diğer eyaletler ile anlaşmazlığa düştüğünden önümüzdeki 5 yıllık planda vaad ettiği 3 milyar dolarlık yardım paketini vermekten vazgeçtiğini açıkladı. Bu gelişmelere mukabil Trakya eyaleti ve istanbul'un da yer aldığı boğazlar bölgesi halen birlik sınırları içinde yaşayan %15'lik kürt nufusun kuzey kürdistana mübadelesinin gerçekleşmediğini, derhal bu konuda resmi makamlarca görüşülmesi gerektiğini açıkladı.

 

Daha yazacağım ama fantastik roman olacak biraz :) Ne diyelim apo çıkacakmış bunu tahmin etmek ozr olmadı asıl bundan sonrasına nokta nokta olan boşluklara ne gelecek onu siz düşünün. madem artık herşey ŞAKA gibi!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birilerinin planına göre şu yıllar %20-25 diye hesaplanan(veya uydurulan) Kürt asıllı vatandaş yüzdesi 2023-2033 arası %40'ı geçer belki yarı yarıya olabilir varsayımlarına dayalı. Dolayısı ile güç dengesi, sermaye, nufus ve politika bakımından taraf değiştirmekte. yani ne yapsın AKP 2023 ve sonrasında iktidar kalabilmek için....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...