Jump to content

'Bazı Şeyler Örtülemez!'


кυвiŁαу
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=1]'Bazı şeyler örtülemez!'[/h]

[h=2]Suudi Arabistan'da kadına şiddete yönelik devlet yaptırımlarının artırılmasını talep eden bir ilan dünyada dikkat çekiliyor[/h]

fft2mm2296253.jpg

 

İlanda çarşaf giyen bir kadın görülüyor. Kadının gözleri dışında her yeri kapalı. Ancak kadının gözlerinden biri hem morarmış hem de kanlı. İlandaki slogan ise "Bazı şeyler örtülemez". Kadına şiddetle mücadele etmek için hazırlanan bu ilan King Khalid Charitable Foundation tarafından yayınlandı.

 

 

ŞİDDET GÖREN KADINA DESTEK

Suudi Arabistan'da şiddete uğrayan kadın ve çocukların yasal korunmalarını destek için hazırlanan kampanyada ülkede kadın ve çocuklara şiddetin resmi rakamlardan çok daha fazla olduğu tezinden yola çıkılıyor. Özellikle Medine, Mekke, Riyad ve Najran'ın bu konuda başı çektiği belirtiliyor. Kadınların otomobil kullanmasının yasak olduğu, tek başlarına sokağa çıkmalarına imkan tanınmayan Suudi Arabistan'da son dönemde kadınlara tamamen kapalı olmak ve yanında bir erkek olması kaydıyla motosiklet ve bisiklete binme hakkı verilmişti.

 

Kaynak : 'Bazı şeyler örtülemez!' - Posta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...