Jump to content

Psikolojik İşkence...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Psikolojik işkence özellikle korku utanç ve suçluluk duygusu gibi duygular yaratarak bir kişiyi cezalandırma yöntemi.

 

Psikolojik işkence ciddi kalp rahatsızlığı yaratabilir hatta ölümle sonuçlanabilir ancak bu gibi fiziksel sonuçlar genellikle gerçek amaç olmayabilir hatta ölüm işkencenin uzayarak kurbana daha fazla acı çektirmeye engel olduğu için amaca ters düşebilir.

 

Linkleri Üyelerimiz Görebilir. UslanmaM Üyeliği İçin Tıklayın

 

En genel yöntemlerden biri bir kişiyi başbaşayken veya topluluk karşısında aşağılamaktır. Örneğin bir kadının saçlarını halkın önünde sıfır numara kesmek seyircilerin önünde aşağılanmasını sağlamakla kalmaz saçların uzaması zaman alacağı için aşağılanmasını daha sonra da hatırlamasına yarar.

 

Korku yoluyla işkence yapma yöntemlerinden biri sahte idamdır. Tehdit savurmak da yine korku uyandırmak için kullanılır. Psikolojik olmayan ceza yöntemlerinde gözleri bağlamak korku uyandırdığı için bunları psikolojik işkence haline de getirir.

 

Dolaylı işkence kurbanın sevdiği bir kişiye işkence uygulayarak üzülmesini sağlayarak uygulanır. Kurbana fiziksel zarar vermeden bir işi yapmaya zorlamak için kullanılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Psikolojik İşkence Yöntemleri

      Sahte idam Uzun süreli hücreye kapatılma Şantaj İşkence de dahil, gaddarlıkları izlemeye zorlanma İşkence de dahil, gaddarlık işlemeye zorlanma Cinsel suistimal izlemeye zorlanma Üzerine işenmek veya başka dışkılarla kaplanma İletişim kuramayacak şekilde tutulma Kişinin fobilerinden faydalanmak, mesela örümcek fobisi (araknofobi) olanları örümcek dolu bir odada bırakılma Kapalı alanlarda tutulma Uzun süreli uykusuz bırakılma Sert yüzeylerde uyumaya zorlanma Yapay yöntemle

      , Yer: İlginç ve Komik Şeyler

×
×
  • Yeni Oluştur...