Jump to content

Sahte Güzellik Doktoru Hayatını Karattı!


Kakihara

Önerilen Mesajlar

Yüzündeki güneş lekesi yüzünden dolayı doktora gitti sonrası ise dram!

r-banu-300200-727732.jpg

 

İstanbul'da sahibi olduğu güzellik merkezinde sahte diplomayla estetik cerrahı gibi çalışan Banu Altıntaş, yüzündeki güneş lekelerinden kurtulmak isteyen hastanın yüzünü 'liposuction' yöntemiyle yağ enjekte ederek tanınmaz hale getirdi. Hastanın davacı olması üzerine doktorolmadığı ortaya çıkan Altıntaş hakkında, 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bakırköy'de, "Güzellik Fabrikası" adlı güzellik merkezinin sahibi Banu Altıntaş (36), müşterilerine kendisini estetik cerrahı olarak tanıtarak cerrahi operasyonlar yapıyordu. Ev hanımı Kıymet Kaya da (39), yüzündeki güneş lekelerinden kurtulmak için Altıntaş'a gitti. Altıntaş önce PRP denilen, damardan alınan kanı ayrıştırarak cilde enjekte etme yöntemini uyguladı. DİPLOMALAR SAHTE...

Daha sonra ikna ettiği Kaya'ya 5 Şubat 2012'de, 'liposuction' yöntemi uygulayarak karnından yağ aldı. Ardından yağı genç kadının yüzüne enjekte etti. Bu işlemden sonra Kaya'nın yüzü korkunç bir hal aldı. Genç kadının moraran yüzünden irin akmaya başladı. Aynaya bakamayacak hale gelen Kaya, tekrar Altıntaş'a gitti. Altıntaş ise yağların yüzünde alerji yapmış olabileceğini söyleyerek hastasına alerji ilacı yazdı. Ancak Kaya'nın yüzündeki yaralar daha da kötüleşti. Tedavi için bu kez başka bir cildiye doktoruna giden Kaya, yüzünün bir daha tamamen iyileşemeyeceğini öğrenince kahroldu. Altıntaş'la görüşmek için güzellik merkezine giden Kaya, çalışanların kendisine söyledikleri karşısında tam anlamıyla şoke oldu. Altıntaş'ın orada olmamasını fırsat bilen çalışanların iddiasına göre, Altıntaş hastalarından aldığı yağları makarna süzgecinde yıkadıktan sonra çay kaşığıyla enjektörlere doldurup hastalarına uyguluyordu. İlkel yöntemlerle kendisine yanlış tedavi uygulandığını öğrenen Kaya, soluğu savcılıkta aldı. Soruşturma sonunda Altındaş'ın diplomalarının sahte olduğu ve doktor olmadığı ortaya çıktı. Altıntaş hakkında dolandırıcılıktan 5 yıla kadar, taksirle yaralama suçundan da 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Altıntaş'ın aynı yöntemi uyguladığı ve yüzlerinde kalıcı hasar bulunan iki hastasının suç duyurusu üzerine, sahte doktor hakkında iki ayrı soruşturma daha başlatıldı.

 

'DOKTOR DEĞİL İŞLETMECİYİM'

Telefonla ulaştığımız Banu Altıntaş iddiaları redderek doktor olmadığını söyledi. Altıntaş, "Ben sadece işletmeciyim. Orada çalışmıyorum zaten. Ameliyatı başkasına yaptırıp bana gelmiş. Merkezde 'liposuction' yapmıyoruz, doktorlara yönlendiriyoruz. Diplomalardaki fotoğrafı çekmecemden almış olabilirler" dedi.

 

'ÖLMEDİĞİME ŞÜKREDİYORUM'

Geçirdiği operasyon nedeniyle hayata küstüğünü ifade eden Kıymet Kaya, "Bana doktor olduğunu söyledi, inandım. Duvarında diplomaları vardı. Hepsi sahteymiş. Beni ameliyat masasına yatırdı. Anestezi verdi. Karnımdan yağ aldı. Sonra onları yüzüme şırınga etti. Meğerse sadece makarna süzgecinde yıkıyormuş. Bu kadın bunu onlarca kişiye yaptı. Ölmediğime şükrediyorum. Yüzüm işte bu hale geldi. Başka doktora gitmeseydim herhalde yüzüm çürüyecekti. Bu kadın her yönden beni tüketti" ifadesini kullandı.

 

Sahte g

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günes lekelerini yok etmede liposuctionin ne alakasi var anlamadim.hastaya herseyi anlatan calisan kisi madem kadinin sahtekar oldugunu biliyorsun niye hala orda calisiyorsun.hastalari kandirarak alinan paradan oda maas aliyor.bildigi halde aldigi para haram degilmidir?tam bir rezillik ama olan kadincagiza olmus.Allah yardimcisi olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben böyle olaylara ibreti alem gözüyle bakıyorum. 40 yaşına gelmişsin ev hanımısın alan almış beğenmiş daha kendini kime güzel göstereceksin güneş leken olsa ne olur olmasa ne? Anlamıyorum yinede kötü Rabbim şifa versin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...