Jump to content

Bir Dövme Figürü Seçmek


Melâl

Önerilen Mesajlar

Dövme yaptırmak istiyor, ama hangi dövme figürünü seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Yaptırılabilecek bir sürü dövme figürünün olması karar vermenizi zorlaştırır. Bu gerçekten önemli bir karar olduğu için, seçtiğiniz dövmenin size uygunluğundan emin olmanız gerekir.

 

nocanvas_bir-dovme-figuru-secmek.jpg

 

Dövme yaptırmak istiyor, ama hangi dövme figürünü seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Yaptırılabilecek bir sürü dövme figürünün olması karar vermenizi zorlaştırır. Bu gerçekten önemli bir karar olduğu için, seçtiğiniz dövmenin size uygunluğundan emin olmanız gerekir. O anda beğendiğiniz binlerce güzel figür olabilir, ama dövmenin kalıcı olacağını düşünmeye başladığınızda tereddüt etmeye başlarsınız.

Güzel bir dövme figürü seçmenize yardımcı olacak bazı öneriler şunlardır:

Birinci öneri

 

Yaptıracağınız dövme figürünü çok dikkatli seçmelisiniz. Dövme sanatçıları arasında bir deyiş vardır: Aşk sonsuza kadar sürer, ama bir dövme altı ay dayanır. Sizin için özel anlamı olan bir dövme figürü seçmeye dikkat edin. Bir figürü, sırf o sırada moda diye yaptırmaya kalkmayın.

İkinci öneri

 

Yaşadığınız bölgede bulabileceğiniz en iyi dövme sanatçısını seçin. Eğer yaşadığınız yerde böyle bir dövme sanatçısı yoksa, dövme yaptırmak için birkaç kilometre uzağa gitmeye değer. En iyi dövme figürleri bile deneyimsiz ve nitelikli olmayan bir dövme sanatçısı tarafından yapıldığında kötü olabilir. Dövme uzmanının eski çalışmalarını kontrol edin ve daha önce dövme yaptığı müşterilerle konuşmaya çalışın. Bu müşteriler, yapılan işten memnun kalıp kalmadıklarını ve o dövme sanatçısını size tavsiye edip etmeyeceklerini söyleyebilirler. Seçtiğiniz dövme figürünün gerçeğe dönüşmesini sağlamak dövme sanatçısının işidir. Bu yüzden yaptırmak istediğinizi dövme sanatçısına söyleyin ve tam istediğiniz şeyi elde edeceğinizden emin olun. Çünkü sonunda ortaya çıkan dövme nasıl olursa olsun, uzun süre sizinle birlikte olacaktır.

Üçüncü öneri

 

Birçok dövme sanatçısı, size çok sayıda dövme figürü gösterecektir. İstediğiniz dövme resimlerini dövmeciye göstermeniz, birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde, hayalinizdeki dövme figürünün gerçeğe dönüşeceğinden emin olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...