Jump to content

Dövmelerin Anlamları: Hayvanlar


Melâl

Önerilen Mesajlar

Vücudunuza belirli bir hayvan tasarımlı dövme yaptırma kararı almadan önce, hayvanların neleri sembolize ettiğini bilmek isteyebilirsiniz. Dövmeler kalıcıdır ve gözünüz kapalı dövme yaptırma kararı almak daha sonra pişmanlık duyacağınız bir durum olabilir. Bu nedenle birkaç dakikanızı ayırarak hayvan dövmelerinin anlamalarına ilişkin bu makaleyi okuyun.

 

nocanvas_dovmelerin-anlamlari-hayvanlar.jpg

 

Dövme yaptırma kararı almadan önce, bu dövmenin kişiliğinizi doğru yansıttığından emin olun.

En popüler hayvan dövmelerinden biri kaplandır. Çoğu zaman aslanın ormanların kralı olduğu kabul edilse de birçok uzman, kaplanın çevikliği nedeniyle savaşta galip geleceğine inanır. Bu nedenle, kaplan dövmesinin en belirgin özelliği üstünlük, güç ve korkusuzluktur. Bu sayede kaplan cesur sanatçıların favorileri arasındadır. Kaplan aynı zamanda kraliyeti sembolize eder.

Bazı kültürlerde, köpek kutsal bir yaratık olarak kabul edilir; bu nedenle köpek desenli dövme dine bağlılığınızı gösterebilir. Köpekler gezegende en sevilen ev hayvanları olduğu için birçok kişi ölen sadık ve sevgiyle anılan ev hayvanlarının dövmelerini yaptırır. Bu köpek dövmeleri genellikle itfaiyeciler ve polis memurları arasında yaygındır; çünkü Dalmaçyalı ve Alman kurdu bu görevlilerin görev aşkıyla kendi yaşamlarını riske atan iş arkadaşlarıdır.

At tasarımlı dövmenin anlamı büyük ölçüde rengine bağlıdır. Koyu bir at, inatçı veya başkaldıran bir özelliği temsil edebilir. Beyaz atsa erdem ve saflığı temsil edebilir. Kadınlar (ve bazı erkekler) genellikle beyaz at tasarımlı dövmeyi tek boynuzla özgün hale getirir. At tasarımlı dövme arzu ve zekayı da temsil edebilir.

Oldukça popüler diğer bir hayvan motifli dövme kurttur. Birçok kültürde kurt sembolü olumsuz anlamlar taşır; fakat bazı toplumlarda kurda büyük saygı duyulur. Örneğin, Amerikan yerlileri kurdu olumlu ruhani varlık olarak görür, genellikle de bu hayvana ve sembolüne büyük saygı gösterir. Kurt dövmesi aynı zamanda kişinin yalnız olma özelliğini (kendi kendine memnun ve diğerlerinin fikirleri fazla kafaya takmayan kişileri) de sembolize edebilir. Bazı kurtlar bahsedildiği gibi yalnız hareket eder; bununla birlikte çoğu kurdun sosyal olduğunu ve kümeler halinde hareket ettiğini unutmamak gerekir.

Çoğu kişi yılanın güvensizliği veya yozlaşmayı temsil ettiğini düşünse de, yılan aslında dünyadaki birçok kültür tarafından yüksek takdir görür. Yılan dövmesi kesinlikle ölümcül yaradılışı temsil etmek için kullanılabilirken aynı zamanda bilgelik ve sağlığı da sembolize edebilir.

Kartal ülkenin ulusal kuşu olması nedeniyle özellikle eski ve şu anki silahlı kuvvet üyeleri arasında olmak üzere Amerika’da oldukça popülerdir. Amerikalılar için kartalın en yaygın anlamı özgürlüktür. Bunun yanı sıra kartal, güneşi veya Zeus’u da sembolize edebilir.

Anka kuşu genellikle yeniden doğuşu sembolize etmek için kullanılır. Anka kuşu zaferin küllerinde doğar ve birçok kişi rakiplerine karşı elde ettikleri zaferleri sembolize etmek için bu kuşu kullanır. Bu kuş Amerikan yerlileri arasında da popülerdir ve gök gürültüsü kuşu olarak adlandırılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...