Jump to content

Çok Çalışmak Alkolik Yapıyor...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yeni Zelanda'da yapılan bir araştırmada, genç yetişkinlerde izinsiz çalışmanın alkolizm riskini 3 kat arttırabileceği tespit edildi...

 

Yeni Zelanda'nın Otago Üniversitesi'nde 25 ila 30 yaşlarındaki bin kişi üzerinde yapılan araştırmada, haftada 50 saat veya daha fazla çalışanlarda, alkol tüketimine bağlı sıkıntılar yaşama oranının, çalışmayanlara göre 1,8 ila 3,3 kat fazla olduğu görüldü.

 

Araştırmanın başında yer alan Sheree Gibb, oranların erkek ve kadınlar için benzer olduğunu belirterek, bu bağlantının, uzun saatler çalışmanın ve meslektaşlarla temasın yol açtığı stresle açıklanabileceğini kaydetti.

 

Çok çalışanların, daha kısa saatler çalışanlardan çok daha fazla meslektaşlarıyla yakınlaşma imkanı olduğuna işaret eden Gibb, ''Uzun saatler çalışılan yerler alkol tüketimiyle beraber daha sosyal bir atmosfer haline gelebiliyor'' derken, araştırmanın alkolizmle mücadele kampanyalarında çok çalışanların da hedeflenmesinin gerekliliğini gösterdiğinin altını çizdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...