Jump to content

Neden Medikal Kuzu Postu?..


Renan

Önerilen Mesajlar

o Medikal kuzu postunun hastalar üzerinde son derece etkili tedavi edici ve yatak sendromlarını engelleyici etkileri olduğu tıp dünyası tarafından kabul edilmiştir.

 

o Medikal kuzu postu yatak örtüsü üzerinde yatan hastaların sırt, bel ve böbrek ağrılarını engellediği, aynı zamanda sürekli yatağa bağlı hastalarda meydana gelen deri tahrişi ve bası yaralarının oluşmadığı, bu yaraları Medikal kuzu postunun %100 engellediği kesin olarak tespit edilmiştir.

 

o Medikal Kuzu Postunun bu özelliği tamamen kendine has tabaklanma yöntemi ve doğal yün yapısına aittir.

 

o Medikal Kuzu Postu, yatılan zemin ve vucüt arasındaki hava sirkülasyonunu kesmez, vücudun oksijensiz kalmasını engeller.

 

o Medikal Kuzu Postu yapısı gereği üzerinde yatan kişiyi terletmediği ve üşütmediği gibi nemi kendi üzerine çekerek nemden kaynaklanan problemleri engeller.

 

o Üzerinde bakteri ve virüslerin yaşamasına imkân vermez.

 

o Vücut ile zemin arasında her zaman bir hava sirkülasyonu sağlar.

 

o Yarı iletken yapısı ile kan dolaşımını hızlandırır, sinir sistemini dengeler. Yatağa bağımlı ve felçli hastalar üzerinde Bu nedenlerle pozitif bir etki yapar.

 

o Havalı yataklara göre daha ucuzdur ve taşıma zorluğu yoktur.

 

o Hastalık dönemi bitsede rahatlıkla evinizde, yatağınızda ve istediğiniz her ortamda kullanabilir, Medisalamb Medikal Kuzu Postunun aaaifli yumuşaklığı ve doğallığı ile dinlenebilirsiniz.

 

o Yıkanabilir, bakımı ve temizliği kolaydır.

 

o Hastaneler, huzurevleri, özel yaşlı bakımevleri, özel hemşirelik ve hasta bakım kuruluşları ile tüm sağlık sektörü kuruluşları, özel hastaneler ve Medikal firmaları; medisa medikal kuzu postu yatak pedleri ile sizde yaşlılarınızı, hastalarınızı ve müşterilerinizi memnun edebilir ve tedavi süreçlerinde yardımcı olabilirsiniz. Yaşlılarınızın dinlenmelerine ve yaşlılığa bağlı ağrılarına ucuz ve doğal çözüm bulabilirsiniz.

 

o DiKKAT: Her post medikal değildir. Medikal özelliği taşımayan hiç bir postu kullanmayınız. Son derece tehlikeli sonuçlar olabilir. Medisalamb Medikal kuzu postlarını da hastanızın özel durumlarında (açık yaralar vs.) doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız. Yüne ve toza karşı alerjisi olan hastaların kullanırken dikkatli olmaları önerilir. Garanti şartları, bakım ve yıkama talimatları ile medikal kuzu postu hakkındaki bilgi ve araştırmaları okuyunuz.

 

BASI YARALARINDA KOYUN POSTU KULLANIMI adlı aşağıdaki araştırmada Medikal Kuzu Postunun bası yaralarını %100 engellediğinin tespit edildiği ve kesin çözüm olduğu, havalı yataklardan daha etkili olduğunu sizlerde göreceksiniz. Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki insanların sahip olduğu bu rahatlık ve ayrıcalığa bizim ülkemizdeki insanlar neden sahip olmasın? Ülkemizde bu konuda 1985 yılında Prof.Dr. Ayfer KARADAKOVAN ve 2005 yılında Marmara Üniversitesi, Hemşirelik Yüksekokulu, İç hastalıkları Ana Bilim Dalında Görevli Uzm. Hemşire K.Nilay SAĞNAK ve Yrd. Doç. Dr. Sezgi ÇINAR tarafından yapılan bu araştırmalar hep Kuzu Postunun diğer ürünlere göre daha etkili olduğu yönündedir. Marmara Üniversitesinde yapılan son araştırma şu şekilde bitmektedir: ‘Yatağa bağlı hastalarda bası yaralarını engellemede koyun postu kullanımının havalı yatak kullanımından daha etkili olduğu saptandı.’

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...