Jump to content

Hıdırellez Çalışması


Sidre

Önerilen Mesajlar

Hatırlayanlar olacaktır, 2 sene önce özel bir hıdırellez çalışması vermiştim ve çok güzel sonuçlar almıştık. Geçen sene ise bebegimle ilgilendigim için facebook çalışmaları yapmıyordum. Bu seneyi de atlamak istemediğim için, yine çok faydalı olacağına inandığım bir hıdırellez çalışması hazırladım.

 

Hıdrellez, bütün Türk dünyasında Hızır ve İlyas Peygamber’in buluştukları gün olarak kutlanır. Bugün bir çok insan dilekler diler ve dileklerini gül ağaçlarına asar, dualar edilir, sadakalar verilir ve bereketin artması için çeşitli ritüller yapılır. Belkide yüzlerce senedir devam eden hıdırellez geleneği ve bugün istenen şeylerin olacağı inancı kolektif bilinçte önemli bir inanç öğesi olmuştur. İnansanızda, ,inanmasanızda bu özel günün enerjisini değerlendirmenizi ve aşağıda vereceğim çalışmayı yapmanızı öneririm.

 

Öncelikle hıdırellez 5 mayısı 6 mayısa bağlayan gece olacak. Bu gece için en uygun saati inceledim ve 21:43 - 22:31 arasının oldukça uygun olduğuna karar verdim. Bu saatlere uymak zorunda değilsiniz ancak imkanınız varsa bu saatlerde çalışmanızı yapmanız en iyisi olacaktır.

 

Hıdırellez çalışmasında en önemli konu gerçekten ne istediğinize karar vermenizdir. Kalbinizden gelen ve sizi heyecanlandıran istediğinize odaklanmanızı öneririm. Sizde heyecan ve mutluluk duyguları uyandırmayan bir şeyi istemeniz, başarılı sonuçlar almanızı engelleyecektir. Ayrıca her zaman söylediğim gibi borcunuz varsa, borcunuzu ödemeyi değil refah içinde yaşamayı isteyin. Borç kelimesi olumsuz bir kelimedir ve olumsuz enerjileri ortaya çıkartır. Niyetlerinizi belirlerken olumlu kelimeleri kullanmanız çok önemlidir.

 

Ne istediğinize karar verdikten sonra istediğinizi yukarıda verdiğim saatlerde eğer mümkünse yeşil renkli bir kağıda, değilse herhangi bir kağıda kağıda yazın. Yeşil renk hem baharı hem de gelişmeyi simgelediği için iyi bir sembol olacaktır. Kağıda yazarken olumlu ifade kullanın ve seçiyorum kelimesi ile yazın. Seçim kelimesi çok güçlü bir kelimedir ve sizin özgür iradenizle bir çok olasılık içinden bunu tercih ettiğinizi gösterir.

 

Örneğin;

 

4 odalı harika bir eve sahip olmayı seçiyorum. ( Satın almayı seçiyorum demeyin, çünkü belki evi almayacaksınız size hediye edilecek yada bir çekilişten çıkacak. Bir yolu seçerek diğerlerini kapatmayın. )

 

Kalbimin ve beynimin onayladığı harika bir adamla / kadınla aşk dolu bir evlilik yapmayı seçiyorum.

 

..... bolluk ve bereketimin artmasını ve ihtiyacım olduğundan fazla paraya sahip olmayı seçiyorum.

 

Yeteneklerime uygun, beni maddi ve manevi olarak tatmin edecek ve severek yapacağım bir işte keyifle çalışmayı seçiyorum.

 

Yukarıda sizin için hazırladığım kalıplara bakarak sizde kendi seçimlerinizi belirleyebilirsiniz. Ancak tek bir niyete odaklamanızı ve enerjiyi bölmemenizi öneririm. Gerçekten istediğiniz, düşününce kalbinizi hızlandıran ve sizin için en önemli olan tek niyete odaklanın ve kağıdınıza bunu yazın.

 

Niyetinizi yazarken yüzünüzü yeni başlangıçların yönü olan doğuya dönmeniz faydalı olacaktır. Eğer yönü tayin edemiyorsanız bunu yapmasanız da olur ama yapma şansınız varsa daha iyi olacaktır. Yine niyetinizi yazarken odaklanarak ve tüm dikkatinizi vererek yazın.

 

2 sene önceki çalışmada element çalışması vermiştim bu sene ise enerjilere uygun olarak element çalışması yerine zihinsel bir çalışma vereceğim.

 

Niyetinizi yazdıktan sonra 7 kere odaklanarak ve hissetmeye çalışarak sesli bir şekilde okuyun. Daha sonra derin bir nefes alın ve nefesinizi alırken seçiminizin gerçekleştiğini hissetmeye çalışın. Bir anlık bile olsa o heyecanı ve mutluluğu hissetmeniz yeterlidir. Eğer hissedemediyseniz bir süre istediğinizin olduğunu imgeleyerek yeniden nefes alın. Burada içinize havayı çekerken o duyguyu hissetmeniz çok önemlidir. Bir kaç kere niyetinizin gerçekleştiğini düşünerek nefes alıp vermeye devam edin. Daha sonra tek bir kere nefes alın ve nefesinizi ağzınızdan verirken

 

" Niyetim gerçekleşti, şükürler olsun deyin"

 

Eğer son nefeste o rahatlama ve mutluluk duygusunu hissettiyseniz, yüzünüzde bir gülümseme olduysa çalışma başarılı olmuştur.

 

Daha sonra kağıdınızı cüzdanınıza koyun yada evinizde güvenli bir yerde saklayın. Niyetiniz gerçekleşince bu kağıdı çıkartıp aynı niyete sahip olan başka birisine aynı çalışmayı yapması için hediye etmek isteyebilirsiniz. Böylece kağıdınıza yüklenmiş olumlu enerjilerden başka birisi de faydalanmış olur :)

 

Son olarak niyetinizi ederken kimsenin özgür iradesine müdahale etmeyin demek istiyorum. Mutlu bir evlilik yapmayı seçebilirsiniz ancak falanca ile mutlu bir evlilik yapmayı seçmeniz için o kişinin de bunu istediğine emin olmanız gereklidir. Yoksa kendi özgür iradesi ile sizden ayrılan birisinin geri gelmesini istemek doğru değildir. Ayrıca sizin için hayırlı olup olmayacağını bilmediğiniz bir konuda dikkatli hareket etmek gereklidir diye düşünüyorum...

 

Tüm güzel niyetlerinizin en hayırlı şekillerde gerçekleşmesini seçiyorum. Hıdırellez hepimiz için hayırlı olsun ve hayatımıza bereket, şifa, güzellikler getirsin...

 

Sevgilerimle

 

Berna Özcan Demir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çalışma için teşekkürler bır sorum olacak izninizle dileyecegim dilek dolaylı bırbırıne baglanan bir dilek olabilirmi?

 

 

mesela eşimle ayrı bir evde bolluk bereket içinde inşallah gelecek olan çocuklarımızla uzun bir yaşam dileyebilirmiyiz?

 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...