Jump to content

Mutlu Bir İlişki İçin Bencil Davranın!


Kakihara

Önerilen Mesajlar

Mutlu bir ilişki için bencil davranın

 

154 evli çift araştırıldı.

 

Corbis_42_43530777.jpg

 

Yapılan bir araştırmaya göre fedakarlık örneklerinin daha çok gözlendiği ilişkilerde daha çok sorun oluyor, kişiler ilişki üzerinde emeklerinin daha fazla geçtiği düşüncesiyle daha agresif tutumlar sergiliyor

ABD'de Arizona Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, eşinin kötü bir anında fedakarlık yapmanın, onun yerine işlerini görmenin faydadan çok ilişkiye zarar verdiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre iyi bir ilişkinin sırrı bencil olmakta yatıyor.Kendini kötü hisseden kişinin yerine yapılan işin söz konusu kişiyi daha da kötü hissettirdiği ve strese soktuğunu öne süren araştırma, aynı sebepten dolayı çiftlerin daha fazla kavga ettiğini ve birbirlerini daha az değerli hissettiklerini ileri sürdü.

Taraf gazetesinde yer alan habere göre, araştırmayı yürüten bilim insanı Casey Totenhagen ve ekibi, 154 evli çift üzerine günlük olarak gerçekleştirdikleri deneyler sonucunda ilişki sürelerinin 6 ay ile 44 yıl arasında değiştiğini aktardı.

Çiftlerin günlük yaşamlarına dair düzenli kayıtların alınması sonucu elde edilen veriler, fedakarlık örneklerinin daha çok gözlendiği ilişkilerde daha çok sorunun görüldüğü ve kişilerin ilişki üzerinde emeklerinin daha fazla geçtiği düşüncesiyle daha agresif tutumlar sergilediğini ortaya koydu.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

NE VERİRSEN ELİNLE O GİDER SENİNLE demişler..ben katılmıyorum bencil olunması gerektiğine..

sonuç olarak kıymet bilmeyen insan bencillik gördüğünde de işine gelmediği için yine çekip gidecektir.

o kaçan kovalanır yalanı %1 dir..netice hüsran bile olsa sonunda bencil olmayan yinede huzur buluyor

elinden geleni yapmanın huzuruyla gidiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu bilim insanları da modamot tespitleri yapıp bırakıverirler ya bazen isteristemez sinir oluyorum. makineyiz ya biz belli bir kullanma programımız var sanki... şöyle yapmayın böyle olmasın.

Ruhtan aşktan bahsederken böyle formülize istatistikleri sevmiyorum antipatim var.

Seven insan nasıl fedakar olmaz fren mekanizması ile mi pazarlıklı aşk olacağız. gönül bu ya sevdim allahına kadar verdim elimden ne gelirse diyemedikten sonra neden yaşıyoruz aşk şiirleri okuyoruz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...