Jump to content

Thick as Thieves (2009)


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

thickasthieves.jpg

 

Yönetmen

Mimi Leder

 

Yapım : 2009

Ülke : Amerika

Tür : Suç

Süre : 104 dakika

IMDB Puan : 6.5/10 imdb

IMDB ID : tt1112782

 

A.K.A

The Code

 

 

Keith Ripley (Morgan Freeman) kendini bir şeyler çalmak için doğmuş olduğunu söyleyen, hırsızlar loncasının yaşam tarzı ve kurallarını tamamen özümsemiş usta bir hırsızdır. Bir mücevher satıcısının peşine düşmüşken ortaya Jack Gabriel (Antonio Banderas) adında genç bir adam çıkar ve mücevher satıcısını küçük bir şov eşliğinde soyar.

İşte Ripley büyük soygun planı için yeni ortağını bulmuştur (eski ortağı ihanetinin ardından infaz edilmiştir). Büyük soygunun hedefi bir bankadaki alelade paralar değil, Rusya halkı için bir dönemler büyük umut teşkil etmiş olan Çariçe Alexandra tarafından yaptırılmış 2 Fabergé yumurtasıdır ve bunlar Los Angeles’e Romanov Mücevhercilik tarafından getirilmiştir.

Ripley ve Gabriel ikilisi bu değerli eserleri Rus mafyasından Nicky Petrovich için çalacaktır. Bu teslimatla birlikte Rapley’in eski ortağının vaftiz kızı Nicky’e borcunu ödemiş olacak ve Gabriel’in cebine 20 milyon dolar girecektir. Soygun günü geldiğinde ikili binanın güvenlik sistemini alt etmeyi başarır ancak kafa karıştırıcı bir takım sorularla karşı karşıya kalırlar.

 

 

bscap0000-1.jpg

 

Thick as Thieves, Freeman’ın etkili oyunculuğuna rağmen ortaya karışık filmler arasında yerini alacak gibi görünüyor. Önceki hırsızlık/suç filmlerinden pek farklı olmayan bir soygun sahnesiyle karşılaşıyoruz; bilirsiniz ki her güvenlik sistemi kırılabilir, lazerlerin etki alanı kısıtlanabilir, güvenlik ekibini ise farklı kamera görüntüleriyle atlatmak çocuk oyuncağıdır çünkü onlar insandır ve zaaflara sahiptirler.

Film hırsızların dünyasının vazgeçilmezi “büyük yalanlar” kısmı ile paçayı kurtarıyor diyebilirim. Daha fazlasını isteyenler ise thief 3 adlı bilgisayar oyununu oynayabilirler ki o çok daha komplikedir .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...