Jump to content

Ashley Judd


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

ashley_judd-1.jpgashley_judd_crows_feet-1.jpg

 

Paramount'un dev bütçeli yeni aksiyon filmi " Çifte Tehlike "nin ( Double Jeopardy ) 31 yaşındaki kadın yıldızı Ashley Judd, sadece filmin yapımcısı Leonard Goldberg için değil, tüm Hollywood için de tam bir sürpriz oldu.

 

" Çifte Tehlike " filminde Tommy Lee Jones gibi Oscar kazanmış tecrübeli bir aktörün karşısında oynayacak olan Judd'a başlangıçta şüpheyle yaklaşılmıştı, ama çekimler tamamlandıktan sonra filmi sırtlayanın kendisi olduğu görüldü.

 

Böylelikle önceleri Jodie Foster için düşünülen, ancak hamile olması nedeniyle şans eseri olarak kendisine verilen rol Ashley Judd'u üstlendiği ateşli ve kararlı Libby Parsons rolü ile Hollywood'un starları arasına soktu.

 

Daha önce küçük bütçeli filmlerde oynayan Judd, 1997 yılında Paramount yapımı olan " Kiss the Girls " ( Kızları Öp ) filminde başrol oynamış, fakat filmi sırtlayan Morgan Freeman'ın gölgesinden kurtulamamıştı. İlk büyük bütçeli filmi olan " Çifte Tehlike " ile kendini gösterme fırsatı yakalayan Judd'un adını yakında süper starlar arasında göreceğiz.

 

Yıldız olmanın Ashley Judd'un kaderinde olduğunu düşünenen yapımcı Goldberg, yıldızı parlayan aktrisin güzelliği ve konuşmasındaki dobralığı karşısında çarpıldığını itiraf ediyor : " Olağanüstü kontrollü bir insan olduğunu gördüm. Kendisini kontrol altında tutmakla kalmıyor, karşısındaki insanı da her kim olursa olsun kontrol ederek yönetebiliyor. Onu tanıdıktan sonra 'Ashley Judd tam bir sürpriz' diye düşünmeden yapamadım. "

 

Çekimleri New Orleans kentinde yapılan ve Libby Parsons adlı bir kadın mahkumun öyküsü anlatılan " Çifte Tehlike " gibi gişe hasılatlarında da başarı sağlayan bir Hollywood prodüksiyonunda ana karakteri canlandıran Ashley Judd, kendisine verilen fırsatı iyi değerlendirerek, daha şimdiden adını Jodie Foster ve Rene Russo gibi büyük bütçeli Hollywood aksiyon-gerilim filmlerini sürükleyebilen kadın yıldızlar arasına yazdırmayı başardı.

 

Ashley Judd, hırslı ve tutkulu bir insan olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Kendisi için belirlediği çok yüksek hedeflere ulaşabilmenin tek yolunun belli bir oranda ünlü olmaya bağlı olduğunun, tanınmış bir kadın oyuncu olmanın kendisine avantaj sağlayacağının farkında...

 

Hollywood'un bugünkü oyuncuları arasında en entellektüellerinden birisi olmasıyla da tanınan genç yıldız, kendisiyle yapılan röportajlar sırasında özellikle Ernest Hemingway'in " Yaşlı Adam ve Deniz "iyle F.Scott Fitzgerald'ın " Muhteşem Gatsby " adlı kitaplarından lara değinmeden edemiyor.

 

Yakın arkadaşlarından Salma Hayek onu "Ashley bir başka çağın insanı gibidir. Çok güçlü bir kadındır ve bilmediği konu yoktur. Davranışlarında bir seçkinlik vardır." sözleriyle tanımlıyor.

 

31 yaşındaki Ashley Judd'un dış görünümüne bakıldığında yaşından çok daha genç gösterdiği gözleniyor. Boyunun 1.78m. olmasına karşın oldukça küçük ve narin bir görünümü var. Kısacası ona dıştan bakıldığında, oynadığı filmlerdeki atletik görünümlü kadınla gerçek hayatttaki Ashley'in aynı kişi olduğuna inanmak zor doğrusu. Çünkü gerçek hayattaki narin yapılı Ashley filmlerinde çok farklı kişilikler çiziyor.

 

Bir önceki filmi " Kızları Öp "teki rolü için kick-box öğrenmekten çekinmeyen yıldız, " Çifte Tehlike " için ise koşmayı ve sprint atmayı öğrendi. Sprint atmayı en iyi şekilde öğrenebilmek için kendisine bir antrenör tuttu ve Tennesse Eyalet Üniversitesi'nden bir koçla anlaşma yaptı. O kadar hızlı koşmayı öğrendi ki, " Çifte Tehlike "deki rol arkadaşları, filmin yarış sahnelerinde Ashley'in metrelerce gerisinde kaldı.

 

Çocukluk ve gençlik yılları tam anlamıyla yoksulluk içinde geçen Ashley Judd, bugünlerde gişe hasılatı rakamı 100 milyon dolar sınırını aşan " Çifte Tehlike " gibi bir filmin getirdiği maddi ve manevi mutluluğu yaşıyor. Ancak hedeflerini bu kadarla sınırlı tutmadığı için bütün bunları yeterli görmediğini vurgulayan çiçeği burnunda star şunları söylüyor : "Bunların hiçbirisi önemli değil ve hiçbir zaman da önemli olmadı.

 

Ben Zen inanışına sahip birisiyim. Zen inanışının temel felsefesi, ' Zamanı geldiğinde her şey olması gerektiği gibi olur ' biçimindedir. Başarılı olmayı istediğim için başarıya ulaştığımı düşünüyorum. Bir insan arzu ettiği her şeye ulaşabilir.Yeter ki ulaşmayı istesin.

 

Şimdiye kadar hedeflediğim her şeye vardım ama böyle olması artık doyduğum anlamına gelmiyor. Bundan sonra da film yapmaya devam etmeyi ve yaşamımın geri kalan kısmını şimdiki gibi sürdürmeyi istiyorum. "

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...