Jump to content

Mümin Olan İnsana 40 Gün İçinde Musibet Uğrar


Guest kharambol
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

harun reşit zamanında abbasiler devrinde halifenin saliha bi hanımı vardı zübeyde hanım rivayetlerde şöyle buyuruyor..birgün zübeyde hanım halifeyle şakalaşırken divan üzerinde halife birden yere düştü ve düştüğü an ayağını tutmaya başladı halife ve o an zübeyde hanım Elhamdülillah dedi.. halife kızdı sen bana gecmiş olsun demen gerekirken Elhamdülillah diyosun dedi. zübeyde hanım bugün 39 günü gecmişti dedi senin neşesiz ve musibetsiz birgününü görmemiştim bugün 40.gün ve sen yere düştün canın acıdı dedi eğer bugünde senin musibetsiz günün gecseydi nikahımı boşayacaktım dedi

gördüğünüz gibi bu hadislerde de vardır mümine gelen musibet aslında hayırlıdır Allah sevdiği kuluna sıkıntı dert verir sevmediği kuluna fazla yüklenmez cünkü başımıza bişey gelince hemen isyan etmeyelim yani off hep beni buluyor demeyelim ne gelirse haktan geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Slm kharambol arkadasim,

 

yazmis olduguna katiliyorum. Ben tam namazlarima ve okumalarima baslayali beri gercekten 40 güne yakin müsibet gelir basima gelen müsibetler öyle hafif degil, can yakici ki anlatamam ama dayanipta isyan etmezsem ve devam edersem ardindan Allah mümkün olmayan mucizeler gösteriyor, öyleki insanlarin yapamayacak seyler oluveriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dertsizler allahtan utansın ..sabır ve derdin ağırlığını taşırken dünyanın yolunda sadece bükülür bellerimiz ahirette sıratı müstakimi uçarak geçmek için allahtan gelene razı olup acıyada gülüp şükredebilmeli her daim ..teşekürler tevekkül edebilmeyi aanımsatan bu kıssa için selametle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

katılmıyorum. eger insan gerektigi gibi yasarsa basina hicbir musibet gelmemeli diye dusunuyorum. musibetler yanlıs davranıslardan veya yaptigimiz yanlıslardan basımıza geleblir. dort dortluk yasayan bir insanın basına musibet geliyorsa biryerde yanlıslık olmali.

 

bu hikayeyi ise kendimizi avutma olarak görüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah’u Teala ayet ve hadislerle imtihan gereği bizleri gücümüzün yettiğince sınayacağını defalarca belirtmiştir. Dahası yaşamış en güzide şahsiyetlerin hayatlarına baktığımızda dahi onların ömürlerinin de müthiş sıkıntılarla yoğrulduğunu görürüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben bunu anlayamıyorum işte neden biz elimizden geldiğince Rabbimizin emirlerine uygun yaşamaya çalışıp,elimizden geldiğince günahlardan kaçınmaya çalışırken ve yine biz bin türlü sıkıntı çekerken,tam tersi durumda olan hiç inancı olmayanların güllük gülistanlık yaşamasını anlayamıyorum.Peki biz bunlarla sınanıyorsak onlar ne ile sınanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

numcats ve petite sizelere sadece düşünmeniz için şunu söleyebilirim en güzel anlıcanız şekilde düşününki peygamberimizin ve her peygamberin hayatını güllük gülistanlıkmıydı onlar cennetin barisi şahıyken hiç günahsızken onca sıkıntı çile nedendi düşünün onlarda insan can ve altını çizerim onlar bize örnek olan seçilmişler demekkii cennete gidilen yollar çetin taşlı aşılması zor duvar cehenneme gidilende güllük gülistanlık kolay ...bu dünyada acıya derde dayanıp allaha daha yakın olmak sabırda gizli ona isyan etmemekte unutmayınk imtihan dünyasındayızz??düşünen ve akıl sahibi için cok şeydir söledim şey..allahın cemalini ve cenneti kazanmak zor kolay deil yaradanki herşeyi bizden iyi bilir ihlasla imana zede getirir bu düşünceler şeytanın fitneliğinden takılıorsunuz ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ibadete başlayalı beri sıkıntıdan başımızı kaldıramıyoruz

ibadet eden insan acıdan kendine gelemez , bir günü huzurlu rahat geçmez

tabi keyfi bilir ya herru ya merru

ya burda dert ya orda

namaz kılıcaz dua edicez geçicek başka bir yol yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...