Jump to content

Aramak


Guest pierrevanfatih
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ömür boyunca aramak.. Yalnız seni aramak. Paslı teneke kutularda, küf kokan dolaplarda, çerçevelerde, tenhalarda, sonra vapurlarda, trenlerde hep seni aramak. Belki bu şehirde değilsin. Ne çıkar? Seni arıyorum ya. Belki de aynı sokakta evlerimiz, sabahları beni görüyorsun işime giderken. Sonra akşamı bekliyorsun, alacakaranlığı… Beni bekliyorsun ya da bir başkasını, bir başkasını.

 

Hiç gel demeyeceğim sana. Aramak neredeyse ben oradayım. Ayaklarım ne güne duruyor? Yok yok birden karşıma çıkma. Kaç, saklan. Seni aramak istiyorum.

 

Git bu şehirden haydi git. Dağlara çık, o uzak dağlara. Rüzgârların krallığında hüküm sür. Baktın ki oraya da geldim yine kaç. Başını al, açıl denizlere. Gemilerin en güzeli, en büyüğü dilediğin limana götürmeli seni, dilediğin yerde demir atmalı. Ben küçük bir balıkçı kayığı ile peşinden gelsem yeter. Seni arıyorum ya!

 

Bir yıl, beş yıl, on yıl değil; beşikten mezara kadar aramalı insan, ama ne aradığını bilmeli. Yaklaşıp uzaklaşmalı aradığından. Okyanus dalgaları üstünden bir küçük tekne gibi alçalıp yükselmeli. Yalınayak koşmalı yollarda, ayaklarını sivri taşlar kesip kanatmalı. Çöllerden geçmeli yolu, yanmalı, kavrulmalı. Sonra gözün alabildiğine ak, soğuk ülkelere düşmeli. Buzlar kırılmalı ayaklarının altında, üstüne kar yağmalı.

 

Bir gün bulacaksam bile parça parça bulmalıyım seni. Ayaklarını Afrika’dan getirip bir kâğıt üzerine yapıştırmalıyım, saçların Sibirya’da olmalı, dudakların Çin’de. Gözlerin Hindistan’da bir mabudun gözleri olmalı, ellerin İtalya’da bir heykelin elleri. Bulsam da seni parça parça bulmalıyım.

 

Yine de bir yerin eksik kalmalı.

 

Yeniden yollara düşmeliyim, onu aramalıyım.

 

Ve tam seni tamamladığım anda ölmeliyim

 

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Aramak, Araştırmak, Anlamak..

   İnsan için.. Ne büyük ikramdır  Aramak, anlamak, araştırmak,  Beşeri asabiyetlerden arınarak varlığın,  Ve kudretin, kainatın yegane sahibine karşı sabrı,  Diriliş ve ufuk metanet şuuruyla inanıp sadakatle "O" na kul olmak Azim, şevk, muhabbet, ihlas, rızk ve nasip edilen nimete karşı israfa girmeden..  Tamahkarlık etmeden azimeti tercih etmek, nereden geldik ve nereye gideceğimizi her daim bilmek.. Mustafa Cilasun

   , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

  • Deli Gibi Mutluluğu Aramak ve Bulamamak...

   Deli gibi mutluluğu aramak ve bulamamak     500 kişi bir seminerdeydi. Birden konuşmacı durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. Herkese bir balon vererek başladı. Herkes gazlı kalemle balonuna adını yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı.   Katılımcılar odaya alındı ve 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi kendi adını aramaya başladı, insanlar çarpıştılar, bir birlerini ittirdiler, tamamen bir kaos orta

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • İş Aramak İçin En Uygun Ay Ocak Ayı..

   Zam oranlarının ve performans değerlendirmelerin sonuçlanmasıyla birlikte yeni yıl birçok çalışan için yeni bir başlangıç anlamına da geliyor. Bu nedenle de Ocak ayı çalışanlar için yeni iş arayışlarının yükselişe geçtiğini bir dönem olarak gerçekleşiyor. İş arama sitesi Monster‘a göre yeni yılın ilk çarşambası iş aramaya başlamak için en uygun gün olarak açıklanıyor. İstatistikler dünyada özellikle Ocak ayının iş arama açısından çok aktif geçtiğini gösteriyor.   Her yeni yıl önces

   , Yer: Meslek Dalları ve Kariyer Edinme

  • Dedektör İle Define Aramak Yasal mıdır?

   2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun 74. maddesine göre izinsiz olarak define araştıranlar, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılırlar. Dedektör ile define aranması konusunda her hangi bir istisna yoktur.

   , Yer: Hukuk

  • Kusur Aramak...

   Adamın yolu, günün birinde bir dergâha düşer. Bir Mevlevi ile bir Bektaşi’nin sohbet ettiklerini görünce yanlarına yaklaşır. Mevlevi’nin giydiği kıyafetin kolunun geniş ve uzun olduğunu, hatta ellerini bile örttüğünü fark eder. Bektaşi’nin kıyafetinde ise tam tersi bir durum vardır; kolları kısa ve daracıktır; bilekleri dahi açıktadır. Sebebini öğrenmek ister. Önce Mevlevi’ye sorar:   - Neden kıyafetinizin kolları bu kadar uzun? - Özel bir sebebi var elbette. Biz, insanların günahlarını, ay

   , Yer: Kişisel Gelişim

×
×
 • Yeni Oluştur...