Jump to content

Parker Posey


Der Makabre Tanz

Önerilen Mesajlar

whoisparkerposey-1.jpgActressPa_Jeffr_14561503_600preview-1.jpg

 

" Çığlık 3 " filmiyle yıldızı parlayan Parker Posey'i, " Stab 3 " adlı bir filmde Gale Weathers karakterini canlandıran Jennifer Jolie adında bir aktrisi oynarken izliyoruz.

 

Canlandırdığı rol için : " Sinemaya gidip korkularımı gizlendikleri yerden çıkartabilme fikrini her zaman sevmişimdir. Karanlık bir ortamda diğer insanlarla beraber çığlık atmak mükemmel bir duygu." diye konuşan Posey, inandırıcı oyunculuğuyla, adeta korkmaktan zevk alan korku-filmi fanatiklerinin vazgeçilmez tercihi haline geldi.

 

Çeşitli filmlerde aldığı rollerle Time Magazin tarafından Queen of Indies seçilen Posey, son altı yıl içerisinde yirmi beşten fazla filmde rol aldı.

 

1997 yılında Sundance Film Festivali'nde Özel Jüri Ödülü almaya hak kazanan JohnWaters'in yönettiği " The House of Yes "; Christopher Guest'in yönettiği " Waiting for Guffman "; Greg Mottola'nın yönettiği " The Daytrippers "; Daisy Von Sherler Mayer'in yönettiği " Party Girl "; Rory Kelly'nin yönettiği " Sleep With Me "; Richard Linklater'in yönettiği " Dazed and Confused " ile " Suburbia "; ve Nora Ephron'un yönettiği " You've Got Mail ".

 

Bunun dışında Hal Hartley için Amateur, Flirt ve Henry Fool adlı filmlerde rol alan Posey, Broadway çıkışını bu ilkbahar sahne alacak olan ve başrollerinde Mathew Broderik ve Elaine May gibi isimlerin de bulunduğu " Taller Than A Dwarf "adlı filmde oynayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...