Jump to content

Belediye Ölmeyi Yasakladı ..


Guest Alperen
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Modern dünya sonunda bunu da gördü. Modern Avrupa'nın merkezi olan Fransa'nın bir köyünde belediye ölmeyi yasakladı. Ölecekleri de ağır cezalarla tehdit etti.

Modern dünya sonunda bunu da gördü. Modernliğin kalesi Fransa'nın bir köyünde mezarlıkta yer kalmayınca belediye ölmeyi yasakladı. Ölenleri de ağır cezalarla tehdit etti. "Bu kadarına da pes.. Bari öbür dünyada rahat bırakın" diyoruz...

Fransa'nın güneybatısında bulunan 260 nüfuslu küçük bir köy olan Sarpourenx'un belediye başkanı, köyün sakinlerine "Ölmeyin, ölenler sertçe cezalandırılacak" tehdidinde bulundu.

Belediye başkanı Gerard Lalanne, "mezarlıkta yer kalmadığı için Sarpourenx'da gömülmek isteyenlerin "ölmelerinin yasaklandığını" açıkladı. Lalanne, "Yasaya uyulmaması durumunda suçlular sert bir biçimde cezalandırılacak" derken, konunun ciddiyetine ilişkin olarak da, "Bu bazıları için komik birşey olabilir ama benim için değil" yorumunu yapmakla yetindi.

Lalanne kararının gerekçesini ise şöyle açıkladı: "İdare mahkemesinin yandaki özel arazinin mezarlığa dahil edilmesini haksız bulması üzerine böyle yasaklayıcı bir karar almak zorunda kaldım. Olumlu bir çözüm bulamadığım için de üzgünüm." Geçen Çarşamba 70 yaşına basan Lalanne, bu ay yapılacak yerel seçimlerde yedinci kez başkanlığı elde etmeye çalışacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...