Jump to content

Gezi Tatil Öncesi Yapmamız Gereken Hazırlıklar


Melâl

Önerilen Mesajlar

tatilhaz.jpg

 

Seyahate çıkmadan önce yapmamız gereken hazırlıklar ne zaman, nasıl, nerede ve ne kadar süre kalacağımıza göre değişkenlik gösterecektir.

Aşağıda aklımıza gelen tatil & gezi öncesi yapılması gerekenleri listeledik, umarım işinize yarar.

Gerekli Evrak ve Belgeler:Seyahatimizde bize gerekli olabilecek evrak ve belgeler Pasaport, Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Evlilik Cüzdanı, Rezervasyon Formu ( Voucher ), Uçak / Otobus / Tren bileti....ve gideceğiniz yere göre gerekli olabilecek diğer belgeler.

Evden Ayrılmadan Önce: Evi belli aralıklarla bir komşunuz veya arkadaşınızın göz kulak olması, gözünüzün arkada kalmasını engelleyecektir. Her koşulda evde güvenlik açığı oluşmamasını sağlayın, bulunabilecek bir yere anahtar bırakıp hırsızın işini kolaylaştırmayın. Evde kalınıyor izlenimi vermek için, bir ışığı açık bırakabilir, kapı önünde ayakkabı bulundurmak vs. önlemler alabilirsiniz.

Uzun süreli seyahatlere çıkmadan önce, su, elektirik, gaz bağlantılarını kapatmakta fayda var. Yoğun yağmur yağacağını varsayarak balkon vb. yerlerde bulunan giderleri su taşmasına karşı kontrol edebilirsiniz.

Evcil hayvan besliyorsanız gideceğiniz yere götüremiyecekseniz, bir bakıcı yada bakımevi bulmanız gerekecektir. Yanınızda götürmeyi planlıyorsanız konaklayacağınız yere Evcil Havyan kabul edip etmediklerini sormanız gerekir. Evdeki bitkileriniz içinde türüne göre önlem almak gerekecektir.

Araç ile Tatile Çıkarken: Aracın tüm bakımını yaptırın. Kasko, Trafik Sigortası vb. belgeleri kontrol edin. Yazın gideceğiniz yerlerde aracınızı dışarıda park etmek zorunda kalabilirsiniz.. bunun için aracınızı güneşin etkisinden koruyucu gölgelik edinin..

 

Hava Durumu: Gideceğiniz yerin hava durumu hakkında bilgi edinin, yanınızda götürmeniz gerekenleri buna göre belirleyebilirisiniz.

Oteli / Seyahat Acentanızı Arayın: Daha öncesinde rezervasyon yaptırmış olsanız bile, rezervasyon yaptırdığınız yeri arayıp rezervasyon bilgilerini teyit ettirmenizde fayda var, özellikle sıcak sezonlarda ve münferit otel rezervasyonu yaptı iseniz..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Bulutların Üzerinde Bir Tatil İçin; Kapadokya!..

   Bulutların üzerinde bir tatil için; Kapadokya! Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Bu güzel bölge, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahip. İç Anadolu'da Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kayseri illerinin sınarılarına kadar uzayan geniş bir bölge burası. O yüzden bu güzel coğrafyaya vakit ayırın. Günübirlik turlara feda edilemeyecek kadar özel bir yer burası, hem de 4 mevsim. ÖLMEDEN ÖNCE GÖRÜLMESİ GEREKEN 5 YERDEN

   , Yer: İçanadolu Bölgesi

  • Herkesin Okuması Gereken Bir Hikaye

   Bir Hint masalına göre, kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür. Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar. Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya başlar. Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür. Ve der ki, "Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir faren

   , Yer: Düz Yazı (Nesir)

  • Anlatılması Gereken Bir Şeymi Bilmiyorum

   Anlatılması gereken birşeymi yoksa saklımı kalmalı bilmiyorum ancak kim ve nerde olduğumu bilemiyceniz için Allah c.c izniyle böyle bi foruma yazarak anlatarak belki bi sebeb sonuç ilişkisiyle değişimler gerçekleşicektir.   - Çok küçük yaşlarda araştırmaya başladım.. Dabbe, ruhlar alemi, cinler, kurandaki sırlar, ahir zaman, alametler, hz mehdi, tüm peygamberler, ahit sandığı, masonluk, illuminati, illuminati oyun kartları, yeni dünya düzeni, büyük orta doğu projesi , uzaylılar astral seyahet

   , Yer: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın

  • Genç Bir Kızın Dolabında Olması Gereken 100 Elbise :)

   Her bayan güzel görünmek ister. Kimisi modaya daha düşkün olabilir. Modaya düşkün olmanın dışında da uyumlu giyinmek her kadının görevi. Kadın giyim, erkek giyime göre kat kat zordur bunu kabul ediyoruz. Fakat bayanlar bunun üstesinden gelebileccek güçte  Artık teknoloji gibi moda da çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. Elbise modelleri çok hızlı değişime uğruyor. Bunları takip etmenin yanı sıra bir bayan aşağıda sıralayacağım elbise sahip olduğu sürece her türlü kombini yapabilir ve çok hoş g

   , Yer: Kadın Moda

×
×
 • Yeni Oluştur...