Jump to content

Makale: Gençliğin ilahI Michael Jackson Öldü‏


Guest kavranhan52
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Michael Jackson öldü.Haberi sabah internette gezinirken öğrendim.İçim her nedense bi hoş oldu.Lise çağlarımızda gençliğin ilahları(!) Michael Jackson ve Madonna´ydı.

 

Özellikle gençlik çağlarında manevi boşluk içinde bulunan kitleler medyanın yönlendirmesi ile kendilerine idoller buluyorlardı.Michael Jackson da bunların başında geliyordu...

 

Dünyada her gün insanlar ölürken, her nedense ünlü biri öldüğünde dünyanın fani olduğu hatırlanıyor.Bu mega starlar hayatta iken insanlara çok faydaları olmasada,ölümleri ile ibret oluyorlar.Michael gençliğin ilahıydı.Gençlik ona adeta tapıyordu.Medyanın yarattığı bu ilahların bastığı yerler ,giydiği gömlek bile kutsal bir olguymuş gibi önemliydi.Bu kadar hayran kitlesi olan Michael zamanla kendi yaratılışını bile beğenmez oldu.Neredeyse her gün estetik ameliyat oluyor,vücunun beğenmedi her yerini değiştirmek istiyordu.Allah onu zenci ve siyahi yaratmıştı.Bu pop starın mega starın hiç hoşuna gitmedi.Rengini bile değiştirmeye kalktı.Şöhret zehiri aslında onu içten içe bitiriyordu.Hayatta her şeyi vardı.Paraya doymuştu.Ama mutsuzdu...yalnız bi adamdı...Paparazilerden başka dostu yoktu.Bu kadar varlığın içinde her nedense,küçük çoçuklara taciz suçlaması ile mahkemelere çıkıyordu.Son dönemlerinde ise eli yüzü sarılı tuhaf bir yaratık gibi kameralar önündeydi.Ve sonunda bu fırtınalı yasam 50 yaşında son buldu.Yani gençliğin ilahı(!)öldü.Paparaziler artık onu rahat bırakacak.Kabir alemini canlı yayınla verecek hiç bir medya kuruluşu yok çünkü...

İnsan ALLAH´ın yerine ne tür ilahlar koyarsa koysun hepsi ölümlü işte.Mega starlar ölümlü.Hayatları gibi ,ölümleride ibretlik görebilene.

 

Artık ne diyelim .Magazin medyasının ve gençliğn başı sağolsun.Kendilerini ALLAH´ı tam olarak kavrayamadıkları müddetçe daha çok ilahları ölecek.

 

 

BÜLENT KAYMAZ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta Allahın yarattığı bir kuldu ve galiba müslüman olmuştu içini bilemeyiz .Sabah bende gazetede okudum madonna konserine çıkmadan müslüman dansçısına elham okutuyormuş.Hepimizin tanıdığı nice insanlar var sözde müslüman ama içi fenalık dolu Allah korkuları yok ama lafta çok dindar.Rabbim kulunun kalbini günde 70 kez yoklarmış dolayısıylada neyin kimin ne olduğunuda ancak o bilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm.öncelikle yazımı tam okumamışsınız sanırım.Konu michaelin müslümanlığı değil ki! onun hayatı ve yanlışları ayrıca müslüman olmuşşa bunu neden açıkca söylemedi?ve itiraf etmedi çok mu zordu?Madonnanın açık saçık kıyafetler içinde elham okutması(bu arada elham diye sure yoktur) ne derece samimi acaba sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...