Jump to content

Draconian


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İsveçli grup Draconian`ın başlangıcı 1994 Mayısına dayanıyor. Johan Ericson(davul-vokal), Andy Hindenäs(gitar) ve Jesper Stolpe "Kerberos" adında black metal etkileşimli bir melodic heavy death metal grubu kurdu, birkaç ay sonra vokalist ve şair Ander Jacobsson`un gruba katılmasıyla grup bugünkü ismini aldı.

 

Draconian 27 Ekim 1995`te ilk demosunu kaydetti. "Shades of a lost moon" adlı demoda Jessica Eriksson(flüt,vokal), Susan Arvidson (vokal,klavye) ve Andreas Haag(intro "My Nemesis") de emeği geçenlerden. Fakat demo gruubun arkadaşı olan gitarist Magnus "Bergis" Bergström da gruba katılıncaya dek yayınlanmamış.

 

İlk demo "Shades of a lost moon" yayınlanmasının ardından dünya çapında iyi tepkiler aldıysa da grup herhangi bir kontrat imzalamamıştı. Ocak 97`nin sonunda Draconian 2. demosu In Glorious Victory`yi kaydetti. Fakat ses kalitesinden memnun kalmayınca demoyu yayınlamamaya karar verdiler.

 

Sonraki aylar grup iki elemanın askerlik görevleri sebebiyle daha az üretkendi. Klavyede kişisel sebeplerle gruptan ayrılan Susan Arvidsson`un yerini Andreas Karlsson aldı. Daha sonra grup tarzını gotik metalin atmosferik, melodik ve duygusal bir türü olarak belirledi.

 

Ağustos 99 başlarında grup The Closed Eyes of Pradise`ı kaydetmek için tekrar stüdyodaydı. Albüm şeytan, O`nun düşmüş melekleri, Tanrının gerçek yüzü ve gelecekteki savaşı konu alıyordu. Susanne Arvidsson misafir olarak vokallerde yer aldı. Fakat maalesef kayıtlar yine kötü prodüksiyon yüzünden Draconian`ın yüksek standartlarına uygun değildi. 2000 yılının Mayıs-Haziran ayları boyunca Andreas Karlsson, Anders Jacobsson ve Johan Ericson demonun kalitesini yükseltmek için uğraştılar. Yeni melodiler ve efektler eklediler. Emekler işe yaradı ve demo sonunda yayınlandı.

 

Draconian daha sonra yeni şeylere konsantre oldu. Soundları daha yavaş, daha karanlık ve daha doom bir hal aldı. 2 şarkılık tanıtımları Frozen Features internette ve cd formatında yayınlandı.

 

Frozen Features`ın kaydından kısa bir süre sonra Andy Hindenäs gruptan izin aldı. Yerini davulu Jerry Torstensson`a bırakan Johan aldı. Bu arada demoları da eleştirmenler ve gotik metal dinleyicileri tarafından ilgi görüyordu. 2002 yazında son bir demo kaydettiler-Dark Oceans We Cry... Daha sonra grup Napalm Recordsla kontrat imzaladı.

 

Daha sonra grup Temmuz 2003`te ilk albümleri Where Lovers Mourn`u kaydetti. Albüm aynı yıl 21 Ekim`de piyasaya sürüldü. Çoğu şarkı öncekilerin tekrar kaydedilmişiydi fakat albümdeki 3 yeni şarkı onların gotik metal birikimini gösteriyordu.

 

Sonraki sene grup daha sert,karanlık ve daha doom bir sound üzerinde çalışmaya başladı. Pelle Saether`ın direktörlüğünde grup Arcane Rain Fell`i kaydetmek üzere stüdyoya girdi. Albüm düşmüş melekler hakkındaydı.Ayrıca grubun en popüler şarkısı "Death come near me" yeni 15 dakikalık versiyonuyla albümde yerini aldı ve şarkıda Amerikan Doom/Death grubu Necare`den Ryan Henry de misafir edildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...