Jump to content

Finntroll


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1997 yılının bir gecesinde 2 adam Helsinki de bir prova odasında uyuyorlardı. Biri uyandı ve klavyesiyle yöresel melodiler çalmaya başladı. Ve bunun üzerine diğer adamda uyandı ve melodilerin oldukça hoşuna gittiğini söyledi. Ve ona geleneksel Fin müziğini "humppa" stiliyle çalıp çalamayacağını sordu.

 

("Humppa" Polonya dansının bir türüne verilen addır) Bu müzik onlara çok anlamlı gelmeye başladı ve üzerine brutal vokalller ve gitarlar eklediler. İşte böylece Finntroll ortaya çıkmış oldu. Bu ikili gruba hemen Katlayı ve Thy Serpent, Impaled Nazarene gibi gruplarda çalan Somnium u dahil ettiler. Bir yıl sonra ilk demoları Rivfader kaydedildi. Drummachine kullanıyorlardı ama diğer yandan iki profesyonel elemanın grubun müzikal yapısına yaptığı katkının da önemini biliyorlardı. Spinefarm firmasının oldukça ilgisini çeken grup bu firma ile anlaştı.

 

9 şarkı içeren ilk albümleri "Midnattens Widunder" 1999 da çıktı. Albüm yükseliş gösteren Trollish Metal için yapılmış önemli bir çalışmaydı. Bir yıl sonra ikinci albümlerini kaydetmek için Walltone Stüdyolarına girdiler. Grup elemanları artık ne yapmak istediklerini iyi biliyorlardı. "Jaktens Tid" olarak isimlendirilen 2. albüm 2001 yılında piyasaya çıkarıldı. Bu albüm ile birlikte Finntroll dev bir adım atmış oldu. Aynı zamanda istedikleri soundu oturtmuşlardı. Albüm tüm dünyada harika eleştiriler alıyordu ve sayısız insan bu albüme övgüler yağdırmıştı. Özellikle Finlandiya da albümün satışlarının tırmanması hem grubu hem de firmayı çok şaşırtmıştı. Bu başarı Century Media firmasını da cezbetti ve firma bu albümü dünyanın birçok yerine sunmak için lisansını satın aldı. Birçok festivalde sahne alan grup, Wacken Open Air festivalindeki sahne performansıyla göz doldurdu. Üçüncü albümleri 11 şarkılık "Visor Om Slutet" 2003 yılında çıktı. Albüm "Jaktens Tid" kadar başarılı değildi. Hem müzik hem de vokal açısından…Bunun dışında aynı sene grup gitarist Somniumun trajik bir şekilde ölümüyle sarsıldı.

 

Kasım 2003 te Walltone stüdyolarına giren grup 4. albümü Nattfodd için çalışmalara başladı. Albüm 2004 ilkbaharında 5 şarkılık Trollhammaren (MCD) ile birlikte piyasaya sürüldü. Ardından grup ilk kez headline olarak Ensiferum ve The Wake ile beraber turneye çıktı.

 

Daha sonra Finntroll`ün vokalisti değişti Vreth oldu. 2006 yılının başında katılan Vreth kesinlikle Wilska `nın çizdiği yoldan ilerliyor… Son derece ve son derece iyi…

 

 

 

 

 

Wilska(2006 itibariyle Vreth): Vocals

 

Routa: Guitar

 

Trollhorn: Keyboards

 

Skrymer: Guitar

 

Tundra: Bass

 

B.Dominator: Drums

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...