Jump to content

Frozen Scars


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Türk Black Metal ve Drone grubu. 2004 yılında Ankara’da “Frozen” adıyla Black Metal projesi olarak kuruldu. Bu isimle yayınlanan iki demonun ardından ismini Frozen Scars olarak değiştirdi ve 2005 yazında “The Seth With War” EP’sini yayınladı. EP’nin ardından albüm için çalışmalara başlayan Frozen Scars, ilk albümü Ancient Slaves’i, Kasım 2005’te self produced olarak yayınlandı. Aralık 2006`ya gelindiğinde Drone-Ambient sounddaki ilk Frozen Scars kaydı olan "In The Embrace Of Winter" EP`si yayınlandı. Frozen Scars bu EP ile Drone soundunda geçiş yapmıştır. Ayrıca bu EP Türkiye`de yayınlanan ilk Drone kaydıdır.

 

1 Ocak 2007`de EP`yi takip eden ikinci Frozen Scars albümü Time yayınlandı. Time, Ambient öğeler barındıran Drone tabanlı sounduyla, “In The Embrace Of Winter” EP’sinin devamı niteliğindeydi ve EP’de bulunan parçalardan üçünü barındırmaktaydı.

 

Üçüncü Frozen Scars albümü Silver Sound Forest, Mayıs 2007`de yayınlandı. İki parçadan oluşan ve toplam süresi bir saat olan albüm, diğer Frozen Scars kayıtları gibi web sitesinden ücretsiz olarak yayınlandı. Bu albüm bir öncekine göre daha sert ve soğuk bir sounda sahiptir.

 

Albümden kısa bir süre sonra Graveyard Industry EP`si yayınlandı. Toplam süresi 24 dakika olan Drone soundundaki iki parçalık EP, halen web sitesinden ücretsiz download edilebilmektedir.

 

Frozen Scars albümleri (Türkiye dışında), Funeral Moonlight Productions tarafından Çin`de, Infernal Kommando Records tarafından Fransa`da yayınlanmakta; bir çok ülkede farklı yayıncılar tarafından dağıtılmaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...