Jump to content

Acheron


Der Makabre Tanz

Önerilen Mesajlar

1998 yılında Vincent Crowley satanik müzik dünyasına Acheron grubu ile katıldı. Müziklerinde kaos, karmaşa göze çarpmaktadır. Crowley gruba Peter H. Gilmore`u dahil etti. Peter Elektronik müzik konusunda uzman bir kompozitor ayrıca Amerika Florida`nin Tampa Bay kentinde merkezi bulunan Church Of Satan ( Şeytanın Kilisesi ) adlı Amerika`da yasal olarak çalışan örgütte vaiz ve rahip olarak görev yapmaktaydı.Bu iki karanlık kişinin birikimi "Messe Noir" adlı bir demo çıkarılar. İşin ve inançlarının özüne uygun olarak 666 kopya olarak çıkan bu demo Belçika`lı Reaper Stüdyoları tarafından 7" olarak piyasaya sürüldü.

 

1991 yılında grup "Rites Of The Black Mass" albümünü piyasaya sürdüler. Bütün dünya şok olmuştu eski çağlardan beri süre gelen satanik dua ve ayin sözlerini bestelemişler ve kullanmışlardı. Baştan aşağıya şeytana övgüler yağdıran bu albüm metal dünyası tarihindeki en marjinal satanik albüm olarak yerini almıştır. Daha da ilerisinin olacağını tahmin etmiyorum açıkçası. Direk duaların, şehadetlerin olduğu bu albüm yüzünden Acheron bir süre sıkıntı çekti ama gerek grup gerekse Church Of Satan yoluna devam ettiler.

 

1992 yılında Gutted Stüdyolarından "Alla Xul" 7" olarak piyasaya sürüldü. 1000 adet basılan plastik plakların ilk 500`ü kan kırmızısı renginde idi.

 

Anton Szandor LaVey ( Church Of Satan`ın kurucusu ve en yüksek dereceli rahibi) Vincent Crowley`in müziksel ve dinsel inancına dikkat çekip onun ile bir görüşme ayarladı. Ve C.O.S`a rahip olarak dahil etti. Artık Acheron`un şarkı sözlerinde ve ideolojilerinde Anton Szandor LaVey`in ağırlığı hissedilmeye başlamıştı. ( Bu arada bir dip not eklemek isterim Marilyn Manson`da bir süre C.O.S bünyesinde rahiplik yapmıştır)

 

Daha sonraları "Satanic Victory" albümü ile tekrar piyasaya çıkan Acheron C.O.S desteği ile bütün Amerika`da konserlere çıkmış ve satanizm propagandası yapmışlardır. 1995 yılında "Lust,Sin,Chaos and Blasphemy " adında 14 Acheron şarkısını içeren bir video kaset piyasyaa sürdüler ama bu çok kısa sürdü hemen yasaklandılar ve albümleri toplatıldı. Vincent sınırlarını zorlamış ve satanik ayinleri içeren sahneler koymuştu video kasete.

 

1996 Yılında Moribund Stüdyolarında "Anti-God, Anti-Christ" albümünü çıkardılar.Albümdeki bir şarkı satanistler için önemli bir duvar yazısı haline gelmişti " Fuck The Ways Of Christ" …

 

20 Ağustos 1998`de Crowley gruptan ayrıldı ve Ohio`ya taşındı. Wolfen Society adında bir grup kurdu ve Incantantaion, Dark Funeral ve The Electric Hellfire Club gruplarından elemanlar ile müzisyen açığını kapadı . Ve "Conquer Divine" adlı albümünü piyasaya sürdü.

 

2001 yılında Acheron yeniden yapılandı ve Vincent Crowley, Michael Estes ikilisi gruba yeniden dahil oldu.Grupta klavyede Aaron Werner bateride Incantation ve Wolfen Society gruplarında çalılan Kyle Severn vardı.Grup bir değişiklik yaparak Rhiannon`u (Somnus grubunun kurucusu bayan vokalist ) Acheron`a dahil etti. En büyük eksiklikleri ise 10 sene sonra artık gruptan tamami ile ayrılan Peter H. Gilmore oldu. Peter church of Satan`da yüksek rahip olmuş ve bütün dikkatini oraya vermek istediği için müziği bırakmıştı.

 

Günümüze kadar pek çok demo, 7", MCD ve albüm çıkaran Acheron her zaman için en marjinal satanist gruplar listesinin başında yer almış. Satanizmi savunma yerine şarkılarında öğretilerine yer vermiş ve grup elemanlarının hemen hepsi Satan Kilisesinde rahiplik vaizlik yapmaktaydı ve halen yapmaktadırlar.

 

(dır)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...