Jump to content

İç Giyim Ve Mayo Kullanma Kılavuzu


Guest Daphne

Önerilen Mesajlar

İç giyim ve Mayo kullanım kılavuzu

 

İÇ GİYİM

 

İç giyim ürünleri tekstil ve kimya teknolojisinin güncel uygulamalarıyla belirlenmiş aşağıdaki hususlara dikkat edilerek kullanılmalıdır.

 

1. Dantel ve kumaşların örgü, flament yapısını bozabilecek etkilerden uzak tutunuz.

2. Ürün fazla kirlenmeyeceği sürelerle kullanılmalı, her zaman elde sabun veya şampuanla yıkanmalıdır. Çamaşır ve kurutma makineleri ürününüzün kısa sürede yıpranmasına, destekli ürünlerin ise bozulmasına yol açacaktır. Ürününüzü ovalamadan durulayınız ve sıkmadan asarak kurutunuz.

3. Çamaşır suyu kullanmayınız ve ütülemeyiniz.

4. Doğru boyutlarda aldığınız ürünü askı ve agraf ayarlarından da yararlanarak en rahat hale getiriniz.

5. Aşırı hassas ciltlerde ürün seçimini hekiminize danışarak yapınız.

6. Bakım ve saklama uygulamaları tel ve kaplarınızı bozmayacak şekilde yapılmalıdır.

7. Diğer detaylar için ürün üzerindeki bez etikette bulunan bakım simgelerini açıklamalarla karşılaştırarak kullanınız.

 

Lütfen bu kullanım uyarılarına uyunuz. Aksi durumlarda ürününüz hasar görecektir. Bu sebeple doğacak zararlardan kurumumuz hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

 

MAYO

Mayo ve bikininizi daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için tekstil ve kimya teknolojilerinin sınırlamalarıyla oluşan aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

 

1) Her kullanımdan sonra elde ılık suda ve gerekirse saf sabunla yıkayın, sıkmadan durulayın, deterjan ve ağartıcı maddeler kullanmayınız.

2) Her türlü ısı kaynağından özellikle direkt güneş ışığından uzak bir ortamda gölgede mutlaka kurutunuz.

3) Havuzlarda kullanılan kimyasalların, özellikle klorun ürün üzerinde olumsuz etkileri vardır (esneme, erime ve hızlı solma gibi). Ürün üzerinde kalacak kimyasalların etkisini azaltmak için ürün mutlaka su ile durulanmalıdır.

4) Güneş yağları, kremleri, parfüm ve makyaj malzemeleri gibi doymamış yağ içeren kimyasal ürünlere temas ettirilmemeli, bu önlenememişse ürün yıkanarak etki azaltılmaya çalışılmalıdır.

5) Kullanım sonrasında ürünü ıslak olarak ve özellikle diğer ürünlerle bir arada saklamayınız. Renk içi bozulmalar olabileceği gibi farklı renkler birbirinden veya diğer ürünlerden renk alabilirler. Özellikle metal aksesuarlar neme bağlı bozulmaya uğrayıp pas ve renklenmelere yol açabilirler. Mayonuzu (ıslak veya kuru) hiçbir şekilde kapalı plastik torba içinde muhafaza etmeyiniz.

6) Endüstriyel yıkama prosesli desenler ve fluoresan renkler güneş ışığının, havuz kimyasallarının ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar.

7) Sürtünme, sert ve pürüzlü cisimlere temas kumaşın örgü ve flament yapısını bozarak tüylendirebilir, yanma veya delik oluşturabilir, yaldız veya baskıların dökülmesine neden olur. metal, taş ve plastik aksesuarlarda sürtünmeyle bozulabilir, yaralayıcı özellikler kazanabilir.

8) Aqua park aktiviteleri ürününüze zarar verir.

9) Ters katlama, ağırlığa maruz bırakma gibi uygulamalar kap ve tel formunu bozar.

10) Direkt olarak kuma temas ettirmeyiniz, aksi taktirde esnek örgü yapısı kum tutabilir.

11) Ütülemeyiniz.

12) Kuru temizleme yapmayınız.

13) Çamaşır makinesinde yıkamayınız.

Lütfen bu kullanım uyarılarına uyunuz. Aksi durumlarda ürünün hasar görmesi ve doğacak zararlardan kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...