Jump to content

Birliklere Yerleştirme


Guest EbruLe
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yerleştirmeden kastım, acemi birliklerinize teslim olduktan sonra ilk günlerde askeri işlemlerinizin yapılması. Zaten sülüslerinizde yazılı olan birliklerinizde denizci, havacı, karacı, komando, jandarma gibi ne olacağınızı bilerek geliyorsunuz.

 

Defalarca isminizi , adresinizi, memleketinizi çeşitli kağıtlara yazdıktan sonra. Eğitim durumunuza, meziyetlerinize ve mesleğinize göre, en önemlisi de ihtiyaca göre tabur ve bölükleriniz belli olur. Tabi bu aşamada bir yığın insanla uğraşmak kolay değil. Doldurulması ve imzalanması gereken bir çok evrak olunca işlemler uzun sürüyor.

 

Tabi yerleştirme deyince aklınıza “ben komandoyum denizci olabilir miyim gibi sorular gelmesin sülüsünüzde ne yazıyorsa en azından acemiliğinizde o alanda eğitim göreceksiniz. Yerleştirme işlemi Askeri birliğinizin ihtiyacına göre tabur ve bölüklere uygun görülen sayıda adam ayırma işlemidir.

 

İlk olarak askeri elbiseyle ( tek tip) vesikalık resimleriniz çekilir, askeri evraklarda kullanılmak üzere. İyi poz verin askeri kimliğinizde bu fotoğrafınız kullanılacak.

 

Usta birliğinize gidene kadar temel askerlik eğitiminizi alarak tam bir asker olursunuz. Daha sonra gideceğiniz usta birliklerinde ihtiyaca göre başka görevler üslenerek farklı işler yapabilirsiniz. Acemi birliklerinde neyseniz usta birliğinde o şekilde devam edeceksiniz diye bir şey yok. Değişmeyen tek şey nöbet ve temizlik görevi. Nasıl bir askerlik yapacağınız dağıtımda gideceğiniz yere bağlı.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...