Jump to content

Karıncalar Bile Bilir...


Guest mert2999
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bir Allah dostu, bir gün bir yerde otururken, önünde bir karınca yuvası farkeder.Yuvanın birkaç santim ötesindede bir çekirge ölüsü.Karıncalardan biri çekirgeyi farkeder, yuvaya doğru çekmeye çalışır, başaramaz.Yuvaya gidip diğer karıncalara haber vermek ister.Yuvaya girdiğinde, bu Allah dostu çekirgeyi alır ve başka yere koyar.Çekirgeyi bulan karınca ve arkadaşları biraz sonra çıkıp gelirler ve hiçbirşey bulamazlar.Yuvaya geri dönerler.Allah dostu çekirgeyi tekrar önceki yerine koyar.

 

Biraz sonra çekirgeyi bulan karınca tekrar gelir ve çekirgeyi tekrar yerinde görür.Uğraşır yine çekirgeyi kaldıramaz yerinden.Ve yine arkadaşlarına haber vermek için yuvaya gider.Bu sırada Allah dostu yine çekirgeyi alır ve başka yere koyar.Gelen diğer karıncalar yine çekirgeyi göremezler ve geri giderler.Bu olay bir süre tekrar eder.Çekirgeyi bulan karınca, orada bir çekirge ölüsü bulduğunu bir türlü ispatlayamaz.

 

En sonunda yine hiçbirşey bulamayan karıncalar çekirgeyi bulan karıncanın etrafını sararlar ve her biri bir uzvunu koparır.Zavallı karıncayı orada öldürürler.Bu olayda bize gösterirki, karıncalar bile yalan söylemenin kötü bir şey olduğunu bilirler ve yalan söyleyen kişinin cezalandırılması gerektiğinide bilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...